Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

stiuca

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »stiuca«

Răspunsuri: 16

Membru din: 30. septembrie 2012

Locație: Sibiu (Hermannstatd) Romania

Profesia: Intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 30. septembrie 2012, 18:20

Plumbul special Clonc .

Va prezint plumbul special pentru pescuitul la clon ..Are forma de creion ,tigara sau cum vor altii,pe unde trece firul are tija PVC,ce protejeaza firul.Sunt in 2 variante de greutate facute de 110 gr, si de 150 gr , .Celor interesati rog a ma contacta .,pentru detalii .
Totii pescari sunt mincinosii ,s-au la pescuit se duc doar mincinosii . :gandesc:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 30. septembrie 2012, 18:26

salutari stiuca, sa inteleg ca e un anunt de vanzare din moment ce zici ca pt. detalii suplimentare sa fi contactat pe privat?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

stiuca

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »stiuca«

Răspunsuri: 16

Membru din: 30. septembrie 2012

Locație: Sibiu (Hermannstatd) Romania

Profesia: Intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 30. septembrie 2012, 18:30

Se poate spune si da si nu ,eventual o informare m-ai la subiect .deoarece de multe ori asta ne lipseste .Cu respect .Se poate face public meeilul .
Totii pescari sunt mincinosii ,s-au la pescuit se duc doar mincinosii . :gandesc:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 30. septembrie 2012, 18:34

ti-as recomanda (pt. tine) sa nu iti afisezi e-mail-ul intr-un loc public, celor interesati il poti da pe privat.

te intrebam daca e un topic de vanzare pentru ca in cazul in care raspunsul e unul afirmativ atunci voi muta topicul la sectiunea potrivita. :ochi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 30. septembrie 2012, 19:51

Am mutat eu aici anuntul. Insa lipseste poza. Sau n-am vazut-o eu? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

stiuca

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »stiuca«

Răspunsuri: 16

Membru din: 30. septembrie 2012

Locație: Sibiu (Hermannstatd) Romania

Profesia: Intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 4. noiembrie 2012, 11:19

raspuns de documentare

Va salut .Dragi mei nu o luati neaparat COMERCIAL ,deoarece pe piata ca sa cumperi nici nu se gasesc .Eu incerc macar pentru cei care cauta si nu gasesc in alta parte sai ajut cu cei doare .Pescuitul la Somn nesita plumbi mari ,de gramaje mari ,de aceea nici nu se fac ,gasesc,si sunt pusi in postura de a IMPROVIZA ,ceva ca sa semene ,s-au sasi faca treaba .Eu va multumesc totusi pentru interesul acordat ,subiectului .Va salut .
Totii pescari sunt mincinosii ,s-au la pescuit se duc doar mincinosii . :gandesc:

stiuca

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »stiuca«

Răspunsuri: 16

Membru din: 30. septembrie 2012

Locație: Sibiu (Hermannstatd) Romania

Profesia: Intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 19. iunie 2013, 07:36

Plumb Clonc

Sa realizat si marimi de plumbi pentru clon de 200gr si 250gr . :welcome: Deoarece sunt cerute ,de pescarii ,ce pescuiesc in ape cu debit m-ai mare . :noroc:
»stiuca« a atasat urmatoarele fisiere:
Totii pescari sunt mincinosii ,s-au la pescuit se duc doar mincinosii . :gandesc:

stiuca

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »stiuca«

Răspunsuri: 16

Membru din: 30. septembrie 2012

Locație: Sibiu (Hermannstatd) Romania

Profesia: Intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

8

miercuri, 23. aprilie 2014, 19:32

plumb Clonc

:ochi: S-au realizat si gramaje de 300 gr si 400 gr ,pentru cei interesatii
»stiuca« a atasat urmatoarele fisiere:
Totii pescari sunt mincinosii ,s-au la pescuit se duc doar mincinosii . :gandesc:

stiuca

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »stiuca«

Răspunsuri: 16

Membru din: 30. septembrie 2012

Locație: Sibiu (Hermannstatd) Romania

Profesia: Intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

9

miercuri, 23. aprilie 2014, 19:36

Sew pot vedea pipaii,miine la Timisoara la Domnul Stefii de la Alba Iulia ,o sa aibe la el citeva . :prieteni: Regret ca programul nu mi-a permis sa va conosc personal .Va salut pe totii Forumistii . :zambet:
Totii pescari sunt mincinosii ,s-au la pescuit se duc doar mincinosii . :gandesc:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

10

miercuri, 23. aprilie 2014, 19:48

Desi nu ma pricep ,plumbii arata bine! Intamplator i-am vazut azi in Alba la un magazin si am avut ocazia sa-l si cunosc pe dl....Stiuca :)

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

11

luni, 28. aprilie 2014, 12:26

Sew pot vedea pipaii,miine la Timisoara la Domnul Stefii de la Alba Iulia ,o sa aibe la el citeva . :prieteni: Regret ca programul nu mi-a permis sa va conosc personal .Va salut pe totii Forumistii . :zambet:


Buna Stiuca,
plumbul tau a ajuns cu bine la TM, si a stat ca mostra pe masa de prezentari. Un mic feedback: este lucrat foarte curat, frumos, dar... am incercat sa il punem pe un fir de 0,66 mm, din pacate nu am prea reusit. A fost cam greu sa il introducem prin plasticul acela lung, si cred ca, cu un forfah de 1 - 1,3 mm va functiona si mai greu. Poate exista o posibilitate sa torni peste un tub ceva mai gros!? :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

12

luni, 28. aprilie 2014, 19:21

eu pe astfel de plumbi am bagat firul de pescuit cu ajutorul unei sarme cu un cioc extrem de mic la un capat.
daca au si tub de plastic pe interior (ai mei nu au asa ceva) este si mai bine - binenteles ca este preferabil un diametru de 1.5 - 1.8mm la interior pt o culisare usoara si un montaj facil.
daca se ajunge la aceste cerinte, sunt dispus sa cumpar.

13

luni, 28. aprilie 2014, 20:09

Cu un fir de monofilament de 0,1 , se introduc ambele capete in orificiul plumbului , se scot pe partea cealalta si in bucla formata in capatul de introducere se baga 15 cm firul textil de forfac sau linie. Se trage de cele doua capete ale monofilamentului si se scoate textilul prin plumb. De obicei cei care confectioneaza plumbi au sarmele de 3 mm si cu introducerea tubului de plastic ramane pe la 1,2-1,5 ( interiorul tubului de 3 mm ).

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

14

luni, 2. iunie 2014, 22:32

Plumbii arata chiar bine. Ma intreb, insa, daca stiuca se chinuie sa scrie atat de agramat, sau ii iese din prima? :)
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

15

luni, 2. iunie 2014, 22:35

Plumbii arata chiar bine. Ma intreb, insa, daca stiuca se chinuie sa scrie atat de agramat, sau ii iese din prima? :)

:noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

stiuca

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »stiuca«

Răspunsuri: 16

Membru din: 30. septembrie 2012

Locație: Sibiu (Hermannstatd) Romania

Profesia: Intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

16

vineri, 5. decembrie 2014, 15:26

Plumb de clonc

:zambet: Te salut Zoran .Cam tirziu dar pentru sezonul urmator .Cu ce mi-ai explicat eu incerc dar fara tub ar fi un pic m-ai usor , pentru mine ,daca bagi fir asa de gros .Si cred ca fie textil ca cel mono intra
Ne auzim ok . :ciao:
Totii pescari sunt mincinosii ,s-au la pescuit se duc doar mincinosii . :gandesc:

stiuca

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »stiuca«

Răspunsuri: 16

Membru din: 30. septembrie 2012

Locație: Sibiu (Hermannstatd) Romania

Profesia: Intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

17

vineri, 5. decembrie 2014, 15:31

Raspuns .

:gandesc: Domnul ING Adrian ,se pare ca nu totii suntem asa de ;AGRAMATII".Se pare ca la pescuit se pot duce doar INGINERII ,ca ,nu sunt ceilaltii primitii de catre acestia pe APE .Pacat domnul INGINER de atitudine :prieteni:
Totii pescari sunt mincinosii ,s-au la pescuit se duc doar mincinosii . :gandesc:

stiuca

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »stiuca«

Răspunsuri: 16

Membru din: 30. septembrie 2012

Locație: Sibiu (Hermannstatd) Romania

Profesia: Intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

18

vineri, 5. decembrie 2014, 15:43

Croseta

:gandesc: Pentru totii ,acei , care nu reusesc sa introduca firul in tubul PVC care are in jur de 1,6 sau 1,8 ,exista in magazine o CROSETA cu care se introduce firul .Pescarii de crap o folosesc cu predilectie..Se gasesc la magazinele care se respecta ,s-au daca nu pe net .A C U M A ,daca gaura este muuuult prea mare iara nu este ok ,ca trebuie pusa o bila stoper pre mare si ..........Zoran .incearca cu o croseta de care am mentionat si sunt convins ca nu trebuie m-ai mare gaura tubului ..Si ne auzimn .Va salut pe totii.O zi buna :ciao:
Totii pescari sunt mincinosii ,s-au la pescuit se duc doar mincinosii . :gandesc:

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

19

duminică, 7. decembrie 2014, 02:00

Bine ar fi ca plumbul sa fie vopsit, sau invelit cu un termocontractant subtire, din motive de "statistica" care au mai fost discutate aici.(parca rata de trasaturi este mai mare la plumbul "protejat" ,nu sunt foarte sigur de explicatia stiintifica)
Gaura prea mare nu este un impediment, se trage firul mai usor, si se castiga timp, mai ales cand suntem presati de timp ca majoritatea salariatilor dintre noi., si stoper oricum punem majoritatea.

20

duminică, 7. decembrie 2014, 10:45

scuze ca deviez de la subiect..La stationar vopsiti plumbi?Conteaza culoare plumbului?