Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 6. septembrie 2012, 09:41

Centura pentru drill greu

Daca tot s-a deschis acest subiect la topic-ul Dunarea, ar fi bine sa fie mutat dialogul la topic-ul de referinta pe care l-am deschis aici!
Am vorbit cu Daniel Caldarus, de la Gonefishing, are centuri pe stoc, costa 14 lei, puteti sa accesati link-ul, transportul prin posta costa intre 10 si 15 lei, in functie de numarul de bucati, ajung in 3-4 zile in Bucuresti. Cine este interesat, sa-si spuna parerea si sa vedem cum facem o comanda comuna, asta daca nu gasiti in alta parte!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 6. septembrie 2012, 09:59

Eu am vorbit acum la telefon cu un flacau de la gonefishing si astazi sau maine imi pune coletul la Posta.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 6. septembrie 2012, 10:13

Nu stiu daca este cazul, dar daca pana diseara mai este vreun amator - si eu mai inscriu - numai daca vrei, sa-i comunicam flacaului, care vred ca este Daniel, sa trimita comanda comuna. In ce zona stai? Eu stau langa Cora Militari, m-am mai intalnit cu Dorin pe la Moghioros, asa ca ne putem vedea pe aici, asta daca stai prin Militari-Drumul Taberei!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 6. septembrie 2012, 10:19

Eu stau in Berceni, insa lucrez chiar langa magazinul TotalFishing. Nu am nimic impotriva sa-ti trimita si tie o jucarie d'aia in coletul meu. Vorbeste cu el si anunta-ma pe privat daca o rezolvi in felul asta.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 6. septembrie 2012, 10:30

Daca esti de acord sa puna coletul maine, i-am spus deja ca te intreb, dupa care ii dau raspunsul, sunt in discutie cu el pe messenger!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 6. septembrie 2012, 11:03

Atunci spune-i sa puna maine coletul si totodata sa-ti spuna care-i valoarea totala (produse, posta ramburs). Vorbeste si cu Dorin ca poate vrea si el una. Eu sunt chiar inainte de salariu si nu mai am nimic la saltea :doarecapu:

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

joi, 6. septembrie 2012, 11:26

Ok! Il sun acum, apoi ii raspund lui Daniel! Multumesc! :prieteni:
P.S. Din motive oarecum similare, subscriu...:nervos:...pana vineri sau luni...:bucuros2: !
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

8

joi, 6. septembrie 2012, 11:38

Doreste si el o centura, ar mai vrea si vreo 25-30 de zornaitori de somn, doar daca sunt tip fluture, duble(la 0,6-0,7 lei/buc), asa ca ii comunic si lui Daniel reperele comenzii, daca esti si tu de acord cu tot ce am precizat!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

9

joi, 6. septembrie 2012, 11:40

Nicio problema.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

10

vineri, 7. septembrie 2012, 11:35

Salut, comanda este data, valoarea este de 3x14+14=56 lei(14 lei transportul), de ajuns, probabil luni sau marti! :prieteni:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 38

Membru din: 5. decembrie 2013

Locație: calarasi

  • Scrie un mesaj privat

11

marți, 10. decembrie 2013, 17:55

Am vazut si eu centura pe site.E buna,te incomodeaza cu ceva?
maine nu-i ca azi!

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

12

marți, 10. decembrie 2013, 19:28

Trebuie sa imi iau si eu 2, la ce capturi am avut.....

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

13

marți, 10. decembrie 2013, 22:01

Ce inseamna "drill greu " ? :gandesc:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

14

marți, 10. decembrie 2013, 22:24

Drill greu este acel drill in care pestele trage asa de tare incat cotorul lansetei spijinit de picior poate sa "scape" si sa-ti accidenteze "organele"... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

15

miercuri, 11. decembrie 2013, 18:46

Drill greu este acel drill in care pestele trage asa de tare incat cotorul lansetei spijinit de picior poate sa "scape" si sa-ti accidenteze "organele"... :rizi: .
..........................................sa rezolvat :) aveti grija de cheie !! :rizi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Răspunsuri: 38

Membru din: 5. decembrie 2013

Locație: calarasi

  • Scrie un mesaj privat

16

miercuri, 11. decembrie 2013, 21:04

revin la intrebare,e buna sau nu :)
maine nu-i ca azi!

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

17

miercuri, 11. decembrie 2013, 23:21

E buna la ton sau la blue/black marlin. :noroc:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

18

joi, 12. decembrie 2013, 07:40

revin la intrebare,e buna sau nu
..........Adrian lasand gluma la o parte,o fi buna dar : cum o sa stai cu centura pusa pe caldura ore, in speranta ca va musca somnul de 2m+.In afara de asta mai trebuie sa ai un bat care la capat
sa aiba acele canale care nu-l lasa sa se rasuceasca in mana. :gandesc:
P.s centura..... e optionala ,de la caz la caz....parerea mea :nunteleg: .
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

19

joi, 12. decembrie 2013, 12:13

Sunt de aceasi parere, nu e nevoie de centura la pescuitul somnului, nici daca acesta are 2,5 m.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 38

Membru din: 5. decembrie 2013

Locație: calarasi

  • Scrie un mesaj privat

20

joi, 12. decembrie 2013, 13:22

:))),este nevoie,ultima data m-am luptat cu do,i 50 respectiv 55kg la diferenta de 30 min.la un moment dat m-am asezat pe cutia frigorifica si tineam lanseta intre picioare.A fost foarte obositor.Dupa a doua captura am luat pauza o ora :))),si sincer nu mai vroiam sa prind in aceea zi inca unul la fel de mare :)))
maine nu-i ca azi!

Subiecte asemănătoare