Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 6. septembrie 2012, 09:17

Permis navigare pe Dunare

As vrea sa obtin un permis pentru a avea dreptul sa ies pe Dunare cu barci mai mari decat o gonflabila + 5CP.
Poate sa-mi spuna cineva pe scurt cam ce inseamna asta, eventual un link unde sa citesc?
Avem "capitanie" si "port" in Timisoara si-am auzit ca unii ar fi dat ceva examen aici da` n-am aflat alte amanunte.
Stiu ca barcile mai mari se "inmatriculeaza" dar momentan ma intereseaza partea cu permisul personal, nu ce tine de ambarcatiune.
Multzam!
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 6. septembrie 2012, 09:39

Du-te la capitanie, si cauta-l pe capitanul Barboi, iti va da toata documentatia si iti va spune cind se da examenul.

3

joi, 6. septembrie 2012, 09:40


informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 6. septembrie 2012, 09:49

Multzam fain!
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 6. septembrie 2012, 09:57

Salut, vezi ca mai exista ceva material la acest link, Examen barca cu motor, la sectiunea Barci, motoare sonare. Un alt material il constituie Manualul conducatorului de ambarcatiuni cu motor pentru agrement, de Mihai Ghiba si Florin Oprea.
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 6. septembrie 2012, 10:03

Salut, vezi ca mai exista ceva material la acest link, Examen barca cu motor, la sectiunea Barci, motoare sonare. Un alt material il constituie Manualul conducatorului de ambarcatiuni cu motor pentru agrement, de Mihai Ghiba si Florin Oprea.
@evergreen
Multzam... scuze, nu m-am uitat in sectiune aia cand am deschis topicu`... mi se parea ca aici tre` sa fie. :ochi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

joi, 6. septembrie 2012, 10:15

Nicio problema, tocmai ca si eu cred ca trebuia sa fie aici, daca admin-ul si moderatorii au aceeasi parere, poate muta topic-ul aici. :prieteni:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare