Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 19. februarie 2012, 13:06

Iata-ma ...

Salutari ...

Vad ca sunt primul care deschide un topic aici ...

Momentan pescuiesc pe raul Po in Italia si pana in urma cu cateva luni specia tinta era avatul iar dupa cateva driluri de vis si ratari corespunzatoare m-am decis sa vanez si somnul. Pescuiesc exclusiv la spinning si sper sa invat chestii noi pe aici pe forum.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 19. februarie 2012, 13:13

:salut: anem,
m-as bucura enorm sa fi unul din forumistii de baza de pe-aici, care in viitor va putea da sfaturi pretioase altor pescari.

Sper sa te descurci cu forumul, e putin altfel decit cele normale. Daca nu-ti place pe fundal deschis de culoare, poti sa-ti alegi un alt stil in meniul de jos-dreapta.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 19. februarie 2012, 20:41

nu e o problema utilizare forumuilui, e destul de intiuitiv exceptie facand faptul ca mai sunt anumite butoane sau meniuri in germana, dar probabil ca inca lucrezi la el ...

in privinta sfaturilor ... consider ca inca nu am suficienta experienta in privinta somnilor, pescuiesc de putin timp dupa ei dar din ceea ce am invatat bucuros impartasc si cu alti utilizatori ... ramane de vazut ce va fi anul asta pentru a am ganduri mari ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 19. februarie 2012, 22:01

Salut Anem,
cind te-ntilnesti cu butoane in germana, scriemi repede unde sunt, ca sa pot sa le corectez.
Merci
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 24. februarie 2012, 10:15

Ca sa nu mai deschid si eu un topic nou, ma folosesc de cel al lui anem..

Attila (attilaf pe alte forumuri), din Resita, pescar de spinning in proportie de 90%.
Cu pescuitul la somn nu am cochetat pana acum, dar cum unul din obiectivele pe anul acesta reprezinta si un peste "over 10 kg" si de crap nu mai am timp......forumul e binevenit.

Acestea fiind spuse, bine v-am gasit si sper sa iese ceva productiv ...
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

6

vineri, 24. februarie 2012, 10:33

salutari attila ... pai asteptam anul asta ceva poze cu over 10 :bravo: ... insistenta aduce si roadele
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

vineri, 24. februarie 2012, 12:06

Bine-ai venit Attila,
cum zice anem, insistenta aduce roade :apl:

Unde pescuiesti la spinning? ...dupa somn!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

8

sâmbătă, 25. februarie 2012, 09:03

Va salut pe toti cu bucurie, mi-as dori ca Forumul sa se dezvolte frumos, initiativa este laudabila!
Sunt Iku, un pescar de somn de apa curgatoare si uneori de lac de acumulare...
Ma intereseaza orice este legat de mustacios, iar dv.sper sa-mi dati raspuns la intrebarile pe care la fiecare partida de pescuit le creeaza...pe masura ce pescuiesc mai mult, parca ma lovesc de alte necunoscute!
Si credeti-ma, cam 100 de zile din an stau pe malul apei!
Respect!

gigi

Oblete

Răspunsuri: 7

Membru din: 19. februarie 2012

  • Scrie un mesaj privat

9

sâmbătă, 25. februarie 2012, 10:19

La inceput oblete! Sper sa ajungi la cel mai mare grad in acest forum. Bun venit!

10

sâmbătă, 25. februarie 2012, 10:53

Multumesc, insa nu gradul iti da neaparat valoarea! Eu sunt in stare sa stau si-ntr-un picior in masina, numai s-ajung pe malul apei, asa ca...
Ma simt bine sa fac parte dintre dv., iubitorii de pescuit la somn! Atat!
Respect!

11

sâmbătă, 25. februarie 2012, 17:43

:salut: Atilla,bine ai venit.