Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

andy

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »andy«

Răspunsuri: 2

Membru din: 2. septembrie 2012

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 2. septembrie 2012, 23:30

caut sonar ...

caut sonar pentru pescuitul salaului pe raul olt . daca m-ati putea ajuta la alegerea marcii , bugetul ar fi intre 1000 -1300 ron /multumesc

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 3. septembrie 2012, 09:52

La pescuitul salaului, pe langa imaginea 2D pe care o ofera sonarele mai simple ai avea nevoie pentru a pescui eficient de side image (ori structure scan) si down image.
Din pacate nu cred ca la bugetul acesta poti lua un astfel de sonar (de la Humminbird) sau ambele unitati/sonde de la Lowrance.
In acest caz, ceea ce ti-as recomanda eu (pt. c-am testat nu pt . ca n-ar exista si alte optiuni) este un 718 / 728 + transducerul quadra beam (in lipsa de side image).
Din pacate io n-am cumparat din RO pana acu`, nu stiu preturile exacte si de unde ar fi mai rentabil de luat.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 3. septembrie 2012, 11:12

718 e aproximativ 310euro dar cu sonda dual. sonda cu patru conuri mai e vreo 70-80 de euro

andy

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »andy«

Răspunsuri: 2

Membru din: 2. septembrie 2012

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 4. septembrie 2012, 21:16

lowrance mark 5x pro , humminbird 343 sau humminbird 570. daca ma puteti ajuta......multumesc anticipat

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 4. septembrie 2012, 21:26

Lowrance Mark 5xPro :ochi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 4. septembrie 2012, 21:52

Nu ti-as recomanda 343-ul pt. ca degeaba-i color daca in rest nu prea straluceste la rezolutia ecranului si nici n-are SwitchFire.
Celelalte doua mi se par destul de asemanatoare ca si performante da-i numa` dupa ce scriu producatorii, n-am testat.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Subiecte asemănătoare