Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

deyu

Biban

  • Autorul acestui subiect este »deyu«

Răspunsuri: 120

Membru din: 13. iulie 2012

Locație: Arad

Profesia: Student

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 1. septembrie 2012, 12:47

Motor barca

Buna ziua tuturor! :salut:

As avea nevoie de ajutorul vostru... m-ar interesa sa imi cumpar un motor de barca de 15 cp ... in 2 timpi mar interesa mai mult...
Poate cineva sa ma sfatuiasca ce sa aleg ??

2

sâmbătă, 1. septembrie 2012, 21:14

Dar de ce in 2T?

Eu i-ti sugerez sa te orientezi catre unul in 4 T din diferite motive cum ar fi; poluare,consum mai ridicat decat al celor in 4t,durata de viata scurta(nu au baie de ulei) si sunt mai zgomotoase decat cele in 4t .Bineinteles au si avantaje cum ar fi; greutate mica. putere mai mare la o cilindree egala cu unu in 4t si costuri mici in intretinere.Cu vreo 2 ani in urma as fi dorit sa achizitionez un motor de 40 hp in 2t datorita greutatii reduse dar am fost sfatuit de un prieten ce lucreaza la capitanie sa ma orientez catre unu in 4t deoarece se lucreaza la o lege pentru a limita sau chiar a stopa inmatricularea motoarele in 2t din pricina normelor de poluare. Stiu ca la tine nu ar fi cazul cu inmatriculatul ca are doar 15hp dar nu sti ce i-ti rezerva viitorul si ce taxe vor mai aparea pentru asa zise norme de poluare si protectie a mediului, care te vor face sa renunti la utilizarea lui . Ca modele le-as clasa in ordinea; 1 -Honda ,2 Yamaha.3 Thoatsu :pescuit:

Subiecte asemănătoare