Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

21

vineri, 26. iulie 2013, 10:35

Dane am impresia ca subiectul tau era pt.
HDS7 Touch,

Esti pe alt topic. :rizi: :rizi:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

22

vineri, 26. iulie 2013, 11:06

Ei Dane,Dane,

Si eu care credeam ca a fost un private chat :pauza:

:zambet:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 182

Membru din: 29. martie 2013

Locație: Onesti- Jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

23

marți, 1. octombrie 2013, 07:57

Casa nu mai deschid alt topic vin si eu cu o intrebare cu privire la sonarul Humminbird 718.

Ce antena GPS se poitriveste la Humminbird 718 dintre

- AS-GR16
- AS-GR50
- AS-GRP

Eventual sa imispneti si care are precizia cea mai buna!

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

24

marți, 1. octombrie 2013, 08:49

Conform producatorului, sonarul 718 este compatibil cu AS-GR16 si AS-GR50.
Tot conform producatorului, dintre cele doua de mai sus, AS-GR50 ofera o acuratete mai buna.
("This receiver can be used in lower signal areas (compared to a AS GR16) and still maintain a position fix. It also has a faster Time to First Fix (TTFF).")
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 182

Membru din: 29. martie 2013

Locație: Onesti- Jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

25

marți, 1. octombrie 2013, 17:24

Multumesc de informatie...stiti cumva care este diferenta de acuratete intre cele doua modele?
Multumesc anticipat!

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

26

marți, 1. octombrie 2013, 18:02

Multumesc de informatie...stiti cumva care este diferenta de acuratete intre cele doua modele?

Precizia de determinare a pozitiei cu AS-GR50 este de 2,5m.
Pentru AS-GR16 nu este specificata.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 182

Membru din: 29. martie 2013

Locație: Onesti- Jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

27

miercuri, 2. octombrie 2013, 08:31

Am inteles...cred ca voi opta pentru AS-GR16...totusi ar mai fi o mica problema, sonarul este achizitionat din Romania dar receptorul GPS vreau sa-l iau din State, credeti ca e posibil sa nu recunoasca receptorul sau acesta sa nu functioneze in Romania?
Va multumesc anticipat!
P.S. scuze de atatea intrebari, dar sunteti singura persoana care mi-a raspuns in tema.

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

28

miercuri, 2. octombrie 2013, 08:57

Am inteles...cred ca voi opta pentru AS-GR16...totusi ar mai fi o mica problema, sonarul este achizitionat din Romania dar receptorul GPS vreau sa-l iau din State, credeti ca e posibil sa nu recunoasca receptorul sau acesta sa nu functioneze in Romania?

In general sunt probleme cu sonarele dotate cu GPS care sunt facute pentru piata americana.
Daca pozitia determinata de modulul GPS este in afara limitelor continentului respectiv, aparatele incep sa "produca neplaceri" pescarului: afiseaza mesaje, blocheaza anumit optiuni din meniu etc.
Nu stiu daca AS-GR16 face asemenea probleme, este foarte posibil sa fie un simplu receptor GPS nu prea inteligent iar daca sonarul este modelul "international", sa nu ai nici o problema.
Totusi recomandarea mea este sa iei din Europa, daca diferenta de pret nu-i prea mare.
Ai deasemenea avantajul ca-l poti returna sau repara in garantie la un pret decent.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Subiecte asemănătoare