Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

cosmmaa

Biban

  • Autorul acestui subiect este »cosmmaa«

Răspunsuri: 77

Membru din: 7. martie 2012

Locație: Lugoj

Profesia: Gura casca into firma de pantofi nemteasca

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 19. august 2012, 11:16

Somnul buclucas....

Acun cateva minute am trait sa o vad si pe asta :intors de la o partida de somn, unul din moacele care le-am prins putin mai sifonat am decis sal aduc acas pentru al vedea si ficamea de 3 anisori cum arata SOMNU,totul frumos si liniste aduc somnu acas il pun intro galeata de 30kg apa peste si ,,uite teati asta e somul mustacios ,,dupa vreo 3 mangaieri ficamea se plictiseste si sta deoparte ma mai joc eu cu el si deodata ma ataca nea mustata ,ma retrag si nu stiu ce sa cred ,incerc iar si din nou atac ,opa e rau il ating cu dusul si vad ca continua sa atace dusl cu brutalitate si fara sa dea napoi. :gandesc: :gandesc:
Sunt asa de agresivi somnii?
Ati mai patit careva asa ceva ?
:zambet: :zambet: :zambet: :ciao:
Taina existenţei umane nu constă în a trăi, ci în a şti pentru ce trăieşti.

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 19. august 2012, 17:39

La sfarsitul lunii mai, epoca boistei, am fost atacat de somn cand vroiam sa fac poze cu el. L-am prins imediat dupa un baraj, nu puteam face poza cu el acolo caci nu aveam unde din cauza malurilor abrupte din beton. Asa ca l-am legat de barca. Somnul avea 1m84, am prins dupa aia unul mai pic, si cand l-am aduspe cel mic langa barca l-a atacat celalalt care era legat. Mai tarziu am lasat barca sa coboare cam 200m pana la un loc unde ma puteam poza cu somnul. Am vrut sa pun mana pe el si m-a si muscat. Treaba e ca tot de gura vroiam sa-l prind si eu. :rizi: Deci el m-a muscat si eu l-am si apucat de mandibula. Dupa poze i-am dat drumul. :bucuros2:

Răspunsuri: 170

Membru din: 12. iulie 2012

Locație: Clisura Dunarii

Profesia: Pescar

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 20. august 2012, 21:02

cat de tare e muscatura? iti poate fractura falagele? sau rupe tendoanele...
http://www.smartfishing.info

"It's nice to be important, but it's more important to be nice"

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 20. august 2012, 21:51

Am falangele si tendoanele intregi.

Subiecte asemănătoare