Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 14. august 2012, 14:06

Comenzi comune pentru cloncuri

Datorita faptului ca sunt adeptul impartirii costurilor adiacente pretului, cine doreste sa-si comanda un clonc din cele care exista la sectiunea pescuit la clonc, poate sa lanseze aici ideea, pentru a ne aduna mai multi, ca sa impartim cheltuielile de transport. De exemplu, in curand doresc sa lansez o comanda in Bulgaria pentru un clonc din carbon, care costa in jur de 50 de euro, iar transportul, din cate am inteles, este intre 20 si 25 de euro, adica foarte mult, prin urmare avem doua variante: prima sa impartim transportul la mai multi si a doua daca are cineva un drum prin Sofia, dupa ce aflu exact locatia, sa poata cumpara dupa ce a primit banii de la ceilalti, sau dupa ce am trimis toti banii spre magazin on line sau prin transfer bancar, urmand ca cel care ajunge acolo sa ia cloncurile care au fost platite. In al doilea rand, in curand doresc sa fac o alta comanda la d-l Tarenzi, asa ca cine este interesat, un clonc - model Francez sau model Clasic - costa 40 euro, iar transportul 10 euro, adica la cum am avut eu comanda initiala, 2 buc/colet = 10 euro transportul, pentru mai multe sunt sanse sa fie acelasi tarif, dar il voi intreba pe D-l Carlo.
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 14. august 2012, 14:55

salut

In principiu ma intereseaza si pe mine un tarenzi

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 14. august 2012, 15:45

Care din cele doua modele? Le poti vedea la topic-ul Cloncuri Tarenzi!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 14. august 2012, 17:13

Clasic

zamora2

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 1

Membru din: 11. august 2012

Locație: bucuresti

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 15. august 2012, 13:55

si pe mine m-ar interesa amandoua.

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 15. august 2012, 14:13

salut evergreen,


si pe mine m-ar interesa cele doua modele TARENZI (poate daca santem mai multi mai face o reducere!)


in privinta celor bulgaresti mi se pare transportul fffoarte scump
:salut:

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

joi, 16. august 2012, 14:58

Referitor la cele bulgaresti, mai am putina rabdare, pana ajung eu sau altcineva pe la Sofia, pentru ca pe langa cloncul din carbon mai vreau sa iau vreo 2-3 modele, iar acum trebuie sa trimit banii pentru cloncul Monvoisin, obiect de colectie, care nu se mai gaseste de foarte multi ani.
Pentru comanda Tarenzi, prin toamna imi vin niste rude din Italia, si, in functie de buget, daca reusesc sa aranjez lucrurile, pot sa procedez cum am facut la prima comanda, ca sa nu coste nimic trimiterea banilor(cand am auzit de comisioanele de zeci de euro practicate de banci :nervos: , m-am luat cu mainile de par, in cel mai rau caz facem cumva prin paypal, desi nu am cont de paypal), i-am dat varului meu si i-a depus el fara niciun comision direct in Italia in contul d-lui Tarenzi. :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

8

joi, 16. august 2012, 18:18

salut,
atunci hai sa facem o lista cu cei care doresc cloncuri Tarenzi,vedem cate bucati se strang si facem o singura plata si o sa fie un singur colet.
asta e parerea mea.
:prieteni:

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

9

joi, 16. august 2012, 23:33

Comanda Cloncuri Tarenzi:
1. evergreen...... - Tarenzi model Francez 2 buc;
2. nelutu25........- Tarenzi model Clasic 1 buc;
3. zamora2.........- Tarenzi model Francez 1 buc;
......................- Tarenzi model Clasic 1 buc;
4. nazarcu adrian - Tarenzi model Francez 1 buc;
......................- Tarenzi model Clasic 1 buc;
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

10

luni, 20. august 2012, 09:43

salut evergreen,

vad ca sau strins 7 buc.cred ca poti sa lansezi comanda si poate prin prietenii tai din italia poti face plata si tu strangi de la noi dupa care te descurci tu
coletul sa-l trimita pri posta si impartim transportul.

tu ce parere ai??
:salut:

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

11

miercuri, 22. august 2012, 09:08

Mai intai trebuie sa vad cand vin rudele mele, pentru ca trebuie sa le dau lor banii pentru cloncuri, sa-i depuna din Italia in contul d-lui Tarenzi, datorita faptului ca transferul banilor costa foarte mult, curieratul din Italia pana la Bucuresti este mai ieftin decat Posta, la 10 euro! Plus ca trebuie sa vedem ce spune si d-l Tarenzi, in cat timp le poate face!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

12

miercuri, 22. august 2012, 10:05

salut,
cred ca mai bine ai vb. cu Dl. TARENZI despre comanda si sa-ti spuna in cat timp poate sa le faca dupa care iei legatura cu prietenii tai si poate fac ei plata urmand ca tu sa le dai banii cand vin in tara.
cred ca asa castigam ceva timp!
:salut:

P.S. am vazut ca tu vrei doua cloncuri francez de ce? bat mai bine?

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

13

miercuri, 22. august 2012, 12:41

Astept raspuns de la d-l Tarenzi in cat timp poate onora comanda, iar despre plata - mai intai sa fie gata cloncurile - mai mult ca sigur ca nu pot fi gata pana vin rudele in Bucuresti, oricum nu vreau sa-i implic mai mult decat sa depuna banii pe care ii voi da. Vreau inca doua cloncuri modelul Francez pentru ca nu-mi sta in fire sa imit, dar daca vad un lucru la cineva care stie mai multe decat mine - nu tin mortis sa descopar eu apa calda - pot sa-i urmez exemplul, adica mai pe scurt, Tudor are vreo 4 bucati din acest model, iar la experienta pe care o are, stie el de ce. Eu iau unul de rezerva si unul pentru junior, cand mai creste! :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

14

miercuri, 22. august 2012, 14:49

ok. asteptam
:relax:

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

15

joi, 30. august 2012, 17:51

pot sa ma modific? in loc de clasic sa trec la francez?

cretzu64

neînregistrat

16

vineri, 31. august 2012, 12:35

Clonc Tarenzi comanda

:salut: Daca nu s-a lansat comanda inca,vreau si eu:

1 clonc Tarenzi model clasic

1 clonc Tarenzi model francez

:ciao:

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

17

sâmbătă, 15. septembrie 2012, 12:37

Scuze ca n-am ma revenit in topic, inca nu s-a stabilit nimic, n-am primit inca raspuns de la d-l Tarenzi, inca nu stiu exact cand vin rudele mele, revin cand pot sa ofer niste date concrete, sau in caz ca apare altceva, sa poata lansa altcineva comanda!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

18

duminică, 7. octombrie 2012, 07:31

Scuze ca n-am ma revenit in topic, inca nu s-a stabilit nimic, n-am primit inca raspuns de la d-l Tarenzi, inca nu stiu exact cand vin rudele mele, revin cand pot sa ofer niste date concrete, sau in caz ca apare altceva, sa poata lansa altcineva comanda!
As vrea si eu daca nu este prea tirziu.
1 clonc Tarenzi model clasic

1 clonc Tarenzi model francez

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

19

sâmbătă, 25. noiembrie 2017, 01:11

Nici eu n-am insistat, nici d-l Tarenzi nu mi-a raspuns, insa, spre ca mai traieste, inca, asadar, raman la ideea initiala, inca 2 cloncuri Tarenzi Francez si inca 2 cloncuri Tarenzi Clasic, incerc, din nou, de data aceasta, mai insistent, sa iau legatura cu cel care le confectioneaza, pana in primavara, poate avem noroc... :zambet:
P.S. Apropo, si-a mai cumparat, cineva, intre timp, un clonc Tarenzi? Cum ati procedat?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare