Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 12. august 2012, 19:14

Ajutor - nu pot scrie pe forum

A aparut o problema ciudata: pe telefon, cand incerc sa postez ceva, nu mai pot scrie decat la titlu, cand pun mouse-ul pe titlu, imi afisaza tastatura, cand mut la mesaj, imi apare la stil font Trebuchet MS si nu- :nunteleg: :doarecapu: :nervos: mi mai apare nicio tastatura. Din ce setare pot scapa de aceasta situatie?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 25. august 2012, 11:53

Nu-mi dau seama cum, dar s-a rezolvat problema! :nunteleg:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 25. august 2012, 11:59

:bravo:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 1. octombrie 2014, 22:29

Din nou patesc ceva similar, nu pot raspunde sau cita la doua subiecte, "Cumpar fir Giga Fish" al lui Bran si "De vanzare mulinete NOI de calitate" alnlu Tyrael, nu-mi apare nici casuta cu "Raspunde", nici primele doua optiuni(din cele 4 care apar cand accesez casuta "Citeaza"! Care este explicatia? La alte subiecte nu apare aceasta problema! :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 2. octombrie 2014, 05:37

5.1 Un anunt de vanzare - cumparare poate fi editat doar de catre initiator, atunci cand conditiile se schimba. Intelegerile asupra vanzarii/cumpararii se vor face folosind mesageria privata sau email-ul.


La aceste anunturi nu se poate raspunde in subiect, decit de catre autor insusi. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 2. octombrie 2014, 10:53

5.1 Un anunt de vanzare - cumparare poate fi editat doar de catre initiator, atunci cand conditiile se schimba. Intelegerile asupra vanzarii/cumpararii se vor face folosind mesageria privata sau email-ul.


La aceste anunturi nu se poate raspunde in subiect, decit de catre autor insusi. :noroc:

Aha! Multumesc!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

7

joi, 2. octombrie 2014, 11:18

De ce nu pot citi mesajele private de pe telefonul mobil?(nokia lumia 800)

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

8

joi, 2. octombrie 2014, 16:28

Poti sa imi dai mp evergreen

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

9

joi, 2. octombrie 2014, 23:20

Poti sa imi dai mp evergreen

Nu e nicio problema, niciun secret, doream sa spun ca tare as lua eu Ryoga, insa am planificate 3 "mutari" inainte, ca la sah... :zambet: ...Banax-ul Xtreme 6000, Fin Nor Ofs 95 si un TD Advantage Match 4,20! Dar nu se stie ce rezerva viitorul :zambet: ...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

10

marți, 21. octombrie 2014, 22:21

Ca sa nu mai deschid topic nou...De unde setez ora forumului ca la mine imi arata toate posturile cu o ora in urma! Multumesc.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

11

miercuri, 22. octombrie 2014, 05:49

Modifica profilul/ Setari / Generalitati/ Fusul orar :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

12

miercuri, 22. octombrie 2014, 11:44

Rezolvat .Multumesc frumos. :noroc:
Prea scurt mesajul....

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

13

miercuri, 22. octombrie 2014, 11:54

:nervos: Stai ca vad ca desi am setat acolo GMT+2 - Bucuresti ,desi mi-a dat ca setarile au fost salvate , tot asa apare! Cu o ora in urma...Ce naiba nu fac bine?

Diogene

Șalău

  • »Diogene« a fost blocat

Răspunsuri: 262

Membru din: 21. iunie 2014

Locație: apa

  • Scrie un mesaj privat

14

miercuri, 22. octombrie 2014, 17:08

Ca si gluma,fara suparare,in cateva zile se da ora inapoi.Se va rezolva automat problema. :rizi:
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

15

vineri, 12. decembrie 2014, 11:22

Nu inteleg de ce atunci cand selectez "Citati", trebuie sa repet de mai multe ori aceiasi pasi pana sa se deschida "fereastra" in care pot sa postez!? Am observat acest lucru de foarte multa vreme, dar, in spiritul mioritic romanesc, de care inca nu m-am separat complet, am tot sperat ca se rezolva de la sine... :zambet: ...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

16

vineri, 12. decembrie 2014, 11:25

Nu inteleg de ce atunci cand selectez "Citati", trebuie sa repet de mai multe ori aceeasi pasi pana sa se deschida "fereastra" in care pot sa postez!? Am observat acest lucru de foarte multa vreme, dar, in spiritul mioritic romanesc, de care inca nu m-am separat complet, am tot sperat ca se rezolva de la sine... ...

Sau nu inteleg eu ce se intampla la tine sau este o problema a device-ului pe care-l folosesti.
Eu te-am citat "din prima". :)
Se mai intampla cuiva si daca da, ce foloseste pt. acces (sistem de operare, dispozitiv, browser etc.)?
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

17

vineri, 12. decembrie 2014, 11:31

Nu inteleg de ce atunci cand selectez "Citati", trebuie sa repet de mai multe ori aceeasi pasi pana sa se deschida "fereastra" in care pot sa postez!? Am observat acest lucru de foarte multa vreme, dar, in spiritul mioritic romanesc, de care inca nu m-am separat complet, am tot sperat ca se rezolva de la sine... ...

Sau nu inteleg eu ce se intampla la tine sau este o problema a device-ului pe care-l folosesti.
Eu te-am citat "din prima". :)
Se mai intampla cuiva si daca da, ce foloseste pt. acces (sistem de operare, dispozitiv, browser etc.)?


In functie de conexiunea internet incarcarea citatului se poate face instantaneu sau poate aparea dupa cateva secunde. Incearca sa dai “citeaza” si dupa ce ti se incarca fereastra de internet asteapta cateva secunde inainte de a te apuca sa scri mesajul … in mod normal va aparea si citatul.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

18

vineri, 12. decembrie 2014, 11:43

De postat, 99,99% postez de pe telefon! In legatura cu cele cateva secunde pana apare citatul in fereastra deschisa pentru postare, este o alta discutie, ceea ce doream sa semnalez este faptul ca nu se deschide fereastra pentru postare decat dupa ce accesez de minim doua ori casuta "Citeaza"! Asta nu prea are logica, cel putin pentru mine, deoarece dupa prima accesare a casutei "Citeaza" nu se intampla absolut nimic, e ca si cand nu as fi dat nicio comanda!?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

19

vineri, 12. decembrie 2014, 12:16

Sper ca nu e vorba de un numar de magie, sau de dezlegarea "deochi-ului"... :rizi: ...dar la ultima postare si ultimul MP pe care le-am scris a mers totul "snur"... :noroc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

20

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 22:52

A mai aparut o problema, mai devreme, insa n-am apucat decat cum sa o semnalez, nu stiu sigur daca nu s-a remediat! Dupa pranz cand scriam ultimul sau penultimul mesaj in cadrul topic-ului cu petitia - am mai patit-o, cateodata, si pe alte site-uri, fara un motiv anume - dupa ce am scris vreo 4-5 randuri, dintr-o data, randul in curs de scriere a coborat sub limita de vedere a ecranului, cand tastam o litera, iar ca sa pot vedea, trebuia sa trag cu totul imaginea mai sus, apoi, dupa cateva cuvinte scrise pe nv(nevazute), trebuia sa trag imaginea in sus, ca altfel la fiecare litera cobora imaginea cu randul pe care scriam, sub limita vederii! Care o fi problema? :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare