Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »landshut«

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 8. august 2012, 15:17

Shimano Baitrunner 12000....

Azi mi-am achizitionar un Shimano Baitrunner 12000D ....eu sper ca e o achizitie buna....as vrea sa o folosesc pentru pescuitul la stationar....binenteles ca la somn....as vrea daca imi poate zice careva daca e o mulineta buna sau nu......multumesc.. :noroc:

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 9. august 2012, 13:52

12000D este urmasa lui baitrunner 6500 care nu se mai fabrica. Cu 6500 am pescuit si este o mulineta robusta care se preteaza la pescuitul de somn. O vreme chiar am vrut sa-mi iau 12000D, dar m-am razgindit si am mers pe Penn. Nu cred ca este o alegere gresita 12000D, dar mai cauta ceva review-uri pe site-urile de somn nemtesti.

  • Autorul acestui subiect este »landshut«

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 9. august 2012, 14:07

multumes mult.... :prieteni:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 9. august 2012, 17:13

:bravo:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 20. septembrie 2013, 00:05

Azi mi-am achizitionar un Shimano Baitrunner 12000D ....eu sper ca e o achizitie buna....as vrea sa o folosesc pentru pescuitul la stationar....binenteles ca la somn....as vrea daca imi poate zice careva daca e o mulineta buna sau nu......multumesc.. :noroc:


Salut.A trecut un an de cand ai cumparat-o, ai pescuit cu ea in timpul asta banuiesc, poate ne spui ceva despre mulineta.Am vazut foarte multe filmulete unde se pescuieste cu mulineta asta in Spania cu pelete.Ma intereseaza, mersi aticipat? :ciao:

  • Autorul acestui subiect este »landshut«

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

sâmbătă, 28. septembrie 2013, 00:47

Din pacate in ultimul an nu am mai avut decat 2 partide de pescuit deoarece nu am permis de pescuit nemtesc si nici in tara nu am mai fost. In octombrie ma duc 2 saptamani in tara si sigur voi pescui pe fiecare zi atunci sigur iti voi putea zice o parere despre ea. Timp de un an si ceva nu am urmarit decat ce sa vorbit pe forum si m-am documentat in tainele pescuitului. In ianuarie ma apuc de permisul de pescuit si sler ca dupa sa fiu mai activ pe forum si sa am ce posta. Numai bine!