Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »landshut«

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 8. august 2012, 15:17

Shimano Baitrunner 12000....

Azi mi-am achizitionar un Shimano Baitrunner 12000D ....eu sper ca e o achizitie buna....as vrea sa o folosesc pentru pescuitul la stationar....binenteles ca la somn....as vrea daca imi poate zice careva daca e o mulineta buna sau nu......multumesc.. :noroc:

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 9. august 2012, 13:52

12000D este urmasa lui baitrunner 6500 care nu se mai fabrica. Cu 6500 am pescuit si este o mulineta robusta care se preteaza la pescuitul de somn. O vreme chiar am vrut sa-mi iau 12000D, dar m-am razgindit si am mers pe Penn. Nu cred ca este o alegere gresita 12000D, dar mai cauta ceva review-uri pe site-urile de somn nemtesti.

  • Autorul acestui subiect este »landshut«

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 9. august 2012, 14:07

multumes mult.... :prieteni:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 9. august 2012, 17:13

:bravo:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 20. septembrie 2013, 00:05

Azi mi-am achizitionar un Shimano Baitrunner 12000D ....eu sper ca e o achizitie buna....as vrea sa o folosesc pentru pescuitul la stationar....binenteles ca la somn....as vrea daca imi poate zice careva daca e o mulineta buna sau nu......multumesc.. :noroc:


Salut.A trecut un an de cand ai cumparat-o, ai pescuit cu ea in timpul asta banuiesc, poate ne spui ceva despre mulineta.Am vazut foarte multe filmulete unde se pescuieste cu mulineta asta in Spania cu pelete.Ma intereseaza, mersi aticipat? :ciao:

  • Autorul acestui subiect este »landshut«

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

sâmbătă, 28. septembrie 2013, 00:47

Din pacate in ultimul an nu am mai avut decat 2 partide de pescuit deoarece nu am permis de pescuit nemtesc si nici in tara nu am mai fost. In octombrie ma duc 2 saptamani in tara si sigur voi pescui pe fiecare zi atunci sigur iti voi putea zice o parere despre ea. Timp de un an si ceva nu am urmarit decat ce sa vorbit pe forum si m-am documentat in tainele pescuitului. In ianuarie ma apuc de permisul de pescuit si sler ca dupa sa fiu mai activ pe forum si sa am ce posta. Numai bine!