Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

mihaigost

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »mihaigost«

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 8. august 2012, 00:46

Mreana la clonc?

Simbata 04.08. pescuiam somn la clonc pe Dunare. Conditii: in curent la 20m de un mal cu copaci cazuti, adancime apa 5m, momeala buchet rame negre (mare) pe carlig 6/0, momeala la cca 2m de fund. Dupa o pauza mai mare dupa 5 cloncanituri, muscatura puternica (din prima fara ciuguleli), intep urmeaza un drill agresiv, atipic cu tasnituri rapide. In barca ajunge o mreana de 4 kG. Frumoasa foc, foarte deschisa la culoare Parca era albinoasa. A MAI PATIT CINEVA ASA CEVA ???!!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 8. august 2012, 01:29

Intr-adevar, n-am mai auzit asa ceva! :gandesc:
P.S. Viziteaza si rubrica de prezentare. :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 8. august 2012, 11:08

Mreana aia nu a raspuns cloncului. Nu a fugit de clonc si gata. Se intampla des ca eu sa pescuiesc la clonc si colegii sa dea la jig in acelasi timp. Asta nu-i impiedica sa prinda salai si bibani in timp ce cloncanesc.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 9. august 2012, 17:17

O cunostinta din Timisoara, a prins anul trecut la clonc pe Dunare, un crap de ca. 8 kg. Au urcat si coborit mai multi pesti la zgomotele cloncului, si acesta a muscat finut de tot. L-a prins intre ape. :nunteleg:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

5

joi, 9. august 2012, 19:40

Mreana aia nu a raspuns cloncului. Nu a fugit de clonc si gata. Se intampla des ca eu sa pescuiesc la clonc si colegii sa dea la jig in acelasi timp. Asta nu-i impiedica sa prinda salai si bibani in timp ce cloncanesc.
sa vi sa le spui asta si idiotilor de pe valea Oltului care cand ma vad cu barca si ca mai si cloncanesc incep sa zbiere si sa arunce cu pietre sau lanseaza intentionat "bombe"
am crezu ca bat unul intr-o zi si pana la urma cred ca la asta o sa ajung :furtuna:

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 9. august 2012, 19:47

Mintea nu-i duce mai mult. Nu prea ai ce sa le faci.

greere

Biban

Răspunsuri: 65

Membru din: 5. iulie 2012

Locație: rm valcea

  • Scrie un mesaj privat

7

joi, 9. august 2012, 20:07

Mreana aia nu a raspuns cloncului. Nu a fugit de clonc si gata. Se intampla des ca eu sa pescuiesc la clonc si colegii sa dea la jig in acelasi timp. Asta nu-i impiedica sa prinda salai si bibani in timp ce cloncanesc.
sa vi sa le spui asta si idiotilor de pe valea Oltului care cand ma vad cu barca si ca mai si cloncanesc incep sa zbiere si sa arunce cu pietre sau lanseaza intentionat "bombe"
am crezu ca bat unul intr-o zi si pana la urma cred ca la asta o sa ajung :furtuna:



pai asa e adi , da si omu linistit la caras si tu repede cu lemnu tau sa faci galagie sa nu mai ia nimeni nimic :drac: :drac: :drac: :drac: :drac2: :drac2: :drac2: :drac2:

Subiecte asemănătoare