Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

161

miercuri, 14. martie 2012, 23:36

o singura data am lucrat cu DHL-ul, dar in 24ore am avut marfa din Austria.
defapt a fost mai mult de la data comenzi, dar de la preluarea pachetului de catre DHL si pana la mine la firma, atat a durat (am comandat marti dupaamiaza si joi la ora 11 aveam marfa)
a costa , dar a meritat

evergreen,
sambata o sa fiu sigur in Bucuresti si trec si pe la targ, am ceva de ridicat si de acolo (sper)
te rog lasa-mi un nr de tel pe MP sa te pot contacta eventual.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

162

joi, 15. martie 2012, 00:27

o singura data am lucrat cu DHL-ul, dar in 24ore am avut marfa din Austria.
defapt a fost mai mult de la data comenzi, dar de la preluarea pachetului de catre DHL si pana la mine la firma, atat a durat (am comandat marti dupaamiaza si joi la ora 11 aveam marfa)
a costa , dar a meritat

evergreen,
sambata o sa fiu sigur in Bucuresti si trec si pe la targ, am ceva de ridicat si de acolo (sper)
te rog lasa-mi un nr de tel pe MP sa te pot contacta eventual.


O.K., daca vine, rezolvam. Dar de ce zic intre 8 si 18 zile, daca tu ai primit in 2? :nunteleg: Iar intre 8 si 18 este o diferenta mai mare de dublu! :gandesc: Pana la urma nu conteaza, dar in termenul maxim ajunge un colet din Japonia, chiar cu 2-3 zile mai putin!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

163

joi, 15. martie 2012, 00:46

imi cer scuze pt eroarea produsa, acuma m-am uitat si am verificat,
defapt era vorba de 48ore, comanda fiind facuta lunea dupa amiaza si coletul plecand martea din austria.
scuze pentre eroarea produsa :inchinare:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

164

joi, 15. martie 2012, 01:18

imi cer scuze pt eroarea produsa, acuma m-am uitat si am verificat,
defapt era vorba de 48ore, comanda fiind facuta lunea dupa amiaza si coletul plecand martea din austria.
scuze pentre eroarea produsa :inchinare:


Nu prea conteaza, 24, 48, aproape acelasi lucru, dar fata de 8-18, e mare diferenta!!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »evergreen« (15. martie 2012, 11:48)


Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

165

joi, 15. martie 2012, 11:52

Vreau sa-mi fac temele inainte, sa ma lumineze si pe mine cineva in legatura cu trimiterea unui colet ramburs, cum se procedeaza, pentru ca n-am mai trimis asa pana acum, si caut informatii prin care sa nu ma bazez doar pe ce mi se spune de la posta! :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

166

joi, 15. martie 2012, 12:02

colet ramburs
Tu trimiti coletul iar tipul care il preia plateste, dupa care este al lui.Banii vor veni la adresa sau pe adresa ta.Mai :noroc: costa ceva rambursul banilor, sa iei asta in calcul.

pikeman

Oblete

Răspunsuri: 20

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Brasov

  • Scrie un mesaj privat

167

joi, 15. martie 2012, 13:37

evergreen, mie sa imi dai un cont si iti pun in el 6 lei :rizi:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

168

joi, 15. martie 2012, 13:45

colet ramburs
Tu trimiti coletul iar tipul care il preia plateste, dupa care este al lui.Banii vor veni la adresa sau pe adresa ta.Mai :noroc: costa ceva rambursul banilor, sa iei asta in calcul.


Asa am mai primit eu colete, dar aici este vorba de un colet platit deja, pe care il primesc eu pentru toata lumea, apoi trebuie sa-l trimit la alta persoana, ma rog, o parte din el! :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

169

joi, 15. martie 2012, 13:48

evergreen, mie sa imi dai un cont si iti pun in el 6 lei :rizi:

Nu-i nimic, coletul la mine vine, cine vrea sa-l primeasca mai repede si mai ieftin, vine cu propuneri..! :rizi: :rizi: :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

170

vineri, 16. martie 2012, 10:04

Nu-i nimic, coletul la mine vine, cine vrea sa-l primeasca mai repede si mai ieftin, vine cu propuneri..!

Dacă ajunge azi până la ora 14,te rog dacă poți să ne anunți........Costas este în București . :inchinare:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

171

vineri, 16. martie 2012, 12:01

Nu-i nimic, coletul la mine vine, cine vrea sa-l primeasca mai repede si mai ieftin, vine cu propuneri..!

Dacă ajunge azi până la ora 14,te rog dacă poți să ne anunți........Costas este în București . :inchinare:


Eu n-am mai primit prin DHL, asa ca nu stiu cum lucreaza, in mod normal ar trebui sa sune ca sa anunte cand vin, putin inainte, nu? Pana acum n-am primit niciun semn, nu stiu daca lucreaza si sambata, altii livreaza si maine, nu stiu DHL!?! :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

172

vineri, 16. martie 2012, 23:22

Deocamdata, nimic nou la orizont, sa vedem maine!! :pauza:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

173

luni, 19. martie 2012, 20:22

Astazi, in jurul orei 15:20, m-a vizitat in lipsa un curier de la CARGUS, fara sa fiu anuntat, lasandu-mi un bilet pe usa. :nervos: Daca stii cumva, Zoran, daca vine coletul cu CARGUS, pentru ca am inteles ca era vorba de DHL. :gandesc: Am sunat la ei si mi-au spus ca maine pana la ora 13:00 vor trece din nou! :buaaaah:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

174

luni, 19. martie 2012, 20:24

:nunteleg:
Habar n-am... Poate Cargus livreaza sub DHL!? Afli tu maine. :ochi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

  • Autorul acestui subiect este »Adrian Sb«

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

175

luni, 19. martie 2012, 20:42

Aproape sigur. Eu am comandat cateva barci de pe ebay.de si mi-au fost aduse tot de cargus, pana la usa. Maine sunt in Bucuresti, daca vin in timp util poate le ridic. Da-mi te rog un MP cu telefonul tau.
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

176

marți, 20. martie 2012, 13:23

In sfarsit a ajuns coletul! :bucuros2: Multe multumiri, Zoran :bravo: ! Am luat deja legatura cu Larry, Costas 65, Junior9007 si Fitter.
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

177

marți, 20. martie 2012, 13:29

Super!
Ai dat deja drumul la apa in vana, sa incerci cloncurile? ;)
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

  • Autorul acestui subiect este »Adrian Sb«

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

178

marți, 20. martie 2012, 13:54

L-am ratat la mustata. Sunt deja in drum spre Pitesti :(
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

179

marți, 20. martie 2012, 14:26

Salut , Zoran, in pachetul meu sunt si niste zornaitori? Pentru ca inca nu l-am desfacut, am auzit zdranganind ceva, in toate pachetele parca zornaie ceva! Spune-mi , te rog, daca nu e vreo incurcatura intre pachete! :nunteleg: :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

180

marți, 20. martie 2012, 14:46

Am mai gasit citeva zornaitori pe acasa si le-am bagat in pachete, da...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com