Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

121

joi, 8. martie 2012, 10:43

Nu, nu, n-am primit nimica de la Stefan T. P. :))))

Mai astept sa ajunga zornaitorile si atunci fac pachetelul definitiv si-l pun pe posta.

Cui il trimit, pe cine alegeti destinatar?

Deci, pana la urma sunt 9 cloncuri? Ca nu vreau sa apara neintelegeri, ca au trimis toti banii, dar unul va face parte din a doua comanda!?! Pe lista sunt evergreen si costas65 cu 2x2=4, Adiwolf, adrian sb, larry, junior9007, pikeman si fitter cu cate unul, adica 6, 4+6=10! Daca sunt 9, atunci inseamna ca cineva intra la a doua comanda si vreau sa se stie asta inainte de trimiterea comenzii!!!!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »evergreen« (8. martie 2012, 15:06)


pikeman

Oblete

Răspunsuri: 20

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Brasov

  • Scrie un mesaj privat

122

joi, 8. martie 2012, 11:14

hmz, buna remarca, cred ca lipseste cloncul meu :rizi: e singurul ca model diferit de celelalte :doarecapu:

la pagina 4 ultimul update la lista apar totusi numai 9 cloncuri

Comandate la Tilo au fost:

1x Ebro1

6x Ebro2

2x Woodoo

fitter

Biban

Răspunsuri: 90

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Mangalia

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

123

joi, 8. martie 2012, 12:15

La cum se prezinta vremea, pentru mine nu-i nici o graba.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

124

joi, 8. martie 2012, 15:24

hmz, buna remarca, cred ca lipseste cloncul meu :rizi: e singurul ca model diferit de celelalte :doarecapu:

la pagina 4 ultimul update la lista apar totusi numai 9 cloncuri

Comandate la Tilo au fost:

1x Ebro1

6x Ebro2

2x Woodoo


:nu: Nu inteleg cum lipseste cloncul tau, Ebro 1, cand este pe lista celor 9 comandate. Lipseste un Ebro 2!!! Ca erau 7 Ebro 2!!! :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

125

joi, 8. martie 2012, 15:33

Nu, nu, n-am primit nimica de la Stefan T. P. :))))

Mai astept sa ajunga zornaitorile si atunci fac pachetelul definitiv si-l pun pe posta.

Cui il trimit, pe cine alegeti destinatar?


Salut Zoran! Ai primit adresa, nu? Mai am o rugaminte: n-ai apucat sa modifici pe lista de la prima pagina la Pikeman ca s-a platit si sa precizezi care din cei trecuti cu Ebro 2 - ca sunt 7 clienti pentru acesta - nu intra la prima comanda, adica cea care este trimisa spre mine!! :noroc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

126

joi, 8. martie 2012, 18:25

Salut,
da, adresa am primito.

Mea culpa! Am gresit eu comanda spre Tilo. :doaaamne:
Am mai comandat urgent inca 4 Ebro2, pina simbata trebuie sa ajunga.

@ Gabriel,
daca vrei unul acum, poti sa te hotarasti pina duminica.

@ Pikeman,
n-am gasit nici unde ca ai platit. Sub ce nume ai facut plata?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

pikeman

Oblete

Răspunsuri: 20

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Brasov

  • Scrie un mesaj privat

127

joi, 8. martie 2012, 19:25

salut Zoran,
nu am apucat sa fac plata pt ca am fost destul de ocupat azi, si acum nu pot pt ca am aparatul de banking la munca, dar ma ocup maine...nu stiu sigur daca se va face instant transferul
cand intentionezi sa pui coletul?
o seara buna

128

joi, 8. martie 2012, 19:28

Zoran,
te rog pe tine, daca Tilo nu a putut, sa le personalizezi pentru fiecare
ia un marker negru si scrie pe ele sau fale un semn distinct pt fiecare.
crede-ma stiu ce vorbesc, daca nu faci asa vor iesi discutii intr-un final asa ca e mai bine sa le primim personalizate si nimeni nu mai are ce zice.
ce spui, poti sa faci asta?

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

129

joi, 8. martie 2012, 19:52

Zoran,
te rog pe tine, daca Tilo nu a putut, sa le personalizezi pentru fiecare
ia un marker negru si scrie pe ele sau fale un semn distinct pt fiecare.


@adiwolf,
cu parere de rau, nu vreau sa ma bag, mai gresesc in loc de "i" si scriu poate "o", si daca nu mai iasa Pikeman? ...am puso!
Nu cred ca vor iesii discutii, toate cloncurile bat perfect, le-am incercat in vana. Mai rau ar fi fost daca Tilo ar fi trimis 7 pachete diferite, n-ar fi stiut nimeni care bate bine sau nu. Le-am verificat pe toate, sunt super! Eventual le pot pune pe fiecare intr-o punga neagra si sa scriu numele pe un biletel care-l lipesc pe pungulita.
Si in afara de asta, toti sunteti ok, de ce sa iasa discutii? :noroc:

@Pikeman,
cum primesc toti banii merg la posta, dar nu mai devreme de luni.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

131

joi, 8. martie 2012, 21:59

Noroc, am si eu o propunere, mai bine zis, o completare la propunerea lui Adiwolf, daca poti, Zoran, sa le pui, cumva, in plicuri separate si inchise(ca un plic pentru scrisoare, lipit), cu numele fiecaruia pe el. Scuze ca iti cer si eu acest lucru, dar pentru faptul ca eu primesc comanda, are dreptate Adiwolf, daca vin toate intr-o cutie, fiecare va crede cine stie ce. Asa, daca scrii pe fiecare plic din cutie pentru cine este, eu cand le primesc, le predau asa celor care le iau direct de la mine, iar pentru Costas65 si Larry, ori are unul din ei un drum pe la Bucuresti, ori, daca vor, le pun in al doilea plic si le trimit cu plata ramburs. :noroc:
Ma corectez putin, este bine cum ai spus si tu, pentru fiecare in cate o punguta, lipita sau sigilata, in asa fel incat sa se vada ca nu a mai umblat nimeni dupa ce ai trimis coletul! :prieteni:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

132

vineri, 9. martie 2012, 05:19

Au!
Eu am vrut sa fac o gluma! Complicat...las' ca vad eu ce fac...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

133

vineri, 9. martie 2012, 10:49

Au!
Eu am vrut sa fac o gluma! Complicat...las' ca vad eu ce fac...


Scuze, inca o data, dar ar fi cel mai bine pentru toata lumea asa, pentru ca deja in urma acestei discutii, probabil ca apare in mintea fiecaruia cate o indoiala, iar legat de pungi, pot fi orice pungi, care sa aiba deschiderea lipita, sa nu creada nimeni nimic despre continut!! :noroc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

gabriel

Biban

Răspunsuri: 63

Membru din: 1. martie 2012

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

134

vineri, 9. martie 2012, 12:17

@ Gabriel,
daca vrei unul acum, poti sa te hotarasti pina duminica. din motive personale raman pt a 2 a comanda :nervos: zoran.multumesc frumos....toate cele bune :bravo:

pikeman

Oblete

Răspunsuri: 20

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Brasov

  • Scrie un mesaj privat

135

luni, 12. martie 2012, 08:54

salut zoran, au intrat banii?

am avut ceva necaz si cred ca mai trebuie sa iti trimit vro 1 sau 2 euro, cred ca din cauza la conversii, ma anunti cat ai primit si iti trimit diferenta

multumesc

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

136

luni, 12. martie 2012, 11:34

Salut, Zoran, s-au putut rezolva problemele aparute? Este totul OK? :zambet:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

137

luni, 12. martie 2012, 12:17

Salut pikeman,
da, au intrat 40 de dolari. Sa vad cum ajung sa pun maine pachetul la posta.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

138

luni, 12. martie 2012, 15:58

:bravo: :bucuros2: :noroc: :relax:
P.S. Si eu am avut emotii, ca paypal are un curs de vreo 4,55 lei/euro, fata de 4,38 cam cat poti gasi pe la noi, dar bine ca s-a rezolvat!!!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

139

luni, 12. martie 2012, 16:18

Alta metoda de a trimite banii?

As trimite unui coleg care are cont Pay-Pal ,sau stiu si eu ? M-as inscrie si eu la un clonc, am unul lipovenesc, cu care am incercat sa bat, iese si nu prea ce am vazut la voi! :prieteni:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

140

luni, 12. martie 2012, 19:27

Salut Galați,
cea mai buna este Paypal. Acum, pachetul e gata si-l pun maine pe posta. Dar se pare ca in curand va mai urma o comanda, asa ca, as propune sa te inscrii pt a doua comanda. Este ok asa? :zambet:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com