Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

101

marți, 6. martie 2012, 22:08

Salutare, cand e sa vina o problema, nu vine singura! Cineva si-a uitat un card intr-un bancomat, si, vrand-nevrand, tot maine voi primii banii, sa pot face plata. Intre timp, am luat de la junior 9007, 160 de lei, sa-i schimb impreuna cu ai mei, maine, si sa-i trimit via cumnatul catre Zoran. Imi pare rau de intarziere, dar nu am ce face!!!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

102

marți, 6. martie 2012, 23:16

daca eu si evergreen ne achitam cel tarziu joi, e vro problema? Adi, AdiSb, Larry?

Din partea mea nu este nici o problemă, îmi pare rău că nu am cu ce să te ajut. :prieteni:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

gabriel

Biban

Răspunsuri: 63

Membru din: 1. martie 2012

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

103

marți, 6. martie 2012, 23:22

care este termenul limita pt a fi in ``prima ``comanda pt un clonc? :)

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

104

marți, 6. martie 2012, 23:43

daca eu si evergreen ne achitam cel tarziu joi, e vro problema? Adi, AdiSb, Larry?

Din partea mea nu este nici o problemă, îmi pare rău că nu am cu ce să te ajut. :prieteni:



Multumesc pentru intelegere, imi pare rau ca tin pe toata lumea in loc :nervos: :zid: , daca nu stabileam asa, preferam sa vina prima comanda fara mine!! :noroc: :prieteni:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

105

marți, 6. martie 2012, 23:49

care este termenul limita pt a fi in ``prima ``comanda pt un clonc? :)


Chiar daca am intarziat eu cu transferul, prima comanda a fost deja data si Zoran, din cate am inteles, asteapta ultimul transfer, da le mine(si pentru Junior9007) ca sa poata trimite coletul. Poti tine aproape pe forum, sau sa tii legatura cu Raitmaerg si cu Fitter, care n-au putut intra nici ei in prima comanda, sa o dati pe a doua, eventual cand mai apar 2-3 interesati, sau daca nu mai vreti sa stati, puteti comanda in 3, cu transportul tot pe din trei!! :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

gabriel

Biban

Răspunsuri: 63

Membru din: 1. martie 2012

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

106

marți, 6. martie 2012, 23:59

ook dasta am si intrebat pt a sti daca ma mai pot ``strecura`` in prima comanda.nu as fi vrut sa incurc sub nici o forma sau sa prelungesc primirea de catre voi a celor comandate deja.ms pt raspuns evergreen :apl: :bravo: eu astazi am intrat pe forum...si am vazut ce si cum :nervos:sper sa mai fie doritori sa ne putem ``cupla``la o alta comanda asta daca o sa mai doreasca si zoran sa ne ajute :nunteleg: toate cele bune :noroc:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

107

miercuri, 7. martie 2012, 00:19

Dupa cum am spus, doritori mai sunt, din cei de pana acum, Raitmaerg si Fitter! Cand vor intra pe forum, sigur iti vor transmite cum sa procedati, iar noi incercam sa va ajutam!! :prieteni:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

108

miercuri, 7. martie 2012, 01:17

Salvati-ma!! :nunteleg: la cumnatul meu apare „PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account. ”. El spune ca pana acum doar a primit prin paypal. Este cumva vreo setare, vreo modificare care trebuie facuta? :inchinare: :nervos: Ce trebuie facut?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

gabriel

Biban

Răspunsuri: 63

Membru din: 1. martie 2012

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

109

miercuri, 7. martie 2012, 01:32

sunt in necunostinta de cauza si nu am cum sa te ajut nu am folosit niciodata sistemul asta imi pare sincer rau :nervos: ai rabdare ca pe zi o sa te lamureasca cei care stiu cu siguranta. :bravo:

fitter

Biban

Răspunsuri: 90

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Mangalia

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

110

miercuri, 7. martie 2012, 06:45

Sorry,Fitter a facut plata :zambet: .

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

111

miercuri, 7. martie 2012, 08:12

Salvati-ma!! :nunteleg: la cumnatul meu apare „PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account. ”.

Nu este necesar alimentarea contului PAYPAL,fă plata direct (dai pe efectuare plăți,introduci suma și adresa unde trimiți banii sorryzori@yahoo.de,și gata ) :noroc:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

112

miercuri, 7. martie 2012, 10:40

Multumesc, sa-l prind pe cumnatul meu sa-i transmit!!!!! :noroc: Sper sa mearga!!!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

113

miercuri, 7. martie 2012, 16:30

:salut:

Au sunat vecinii la ușă, sa-întrebe ce se-ntampla la mine, pica casa?!
Le-am zis ca nimica, doar ca încerc niște cloncuri in vana sa vad cum suna, 9 bucăți, care le-am primit chiar adineauri prin posta.
BESTIALE toate :ochi:

Gabriel,
imi pare rau, dar am primit deja prima tura de cloncuri. Asteapta sa si vezi reactia celor care au cumparat (daca le mai da din mina cel ce primeste pachetul :rizi: sunt mortale) si fi linistit, in 2 - 3 saptamini va veni precis urmatoarea comanda. Si da, va mai ajut una - doua comenzi, pt ai arata lui Tilo ca functioneaza. Si dupa aceea mai ajut cu corespondenta, dar sper sa se ocupe Tilo direct de transport si de incasari.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

114

miercuri, 7. martie 2012, 17:46

Zoran,te rog sa nu ma uiti si pe mine cu "zorzonelele" si plutele de grund de care am vorbit.Ti-am trimis 3E in plus asa cum mi-ai spus .Trebuie sa-i primesti ca am inteles ca Evergreeen i-a trimis.Stima.
...cogito ergo sum.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

115

miercuri, 7. martie 2012, 17:55

Salut Junior9007,
sigur nu te uit, dar banii de la urmatorii useri n-au intrat inca:
evergreen - pikeman - junior9007.

Dupa ce intra banii complet si ajunge si pachetelul cu zornaitori, trimit pachetul spre Romania. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 51

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

116

miercuri, 7. martie 2012, 20:55

chiar sunt curios tare de cloncurile lui Tilo, prea le-ai facut reclama maxim Zoran.
Dintr-un om sanatos mai faci un pescar, dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos!

PRO PESCUIT

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

117

joi, 8. martie 2012, 02:35

Salut, Zoran, acum trebuie sa intre, ca nu stiu ce-a mosmondit cumnatul meu pana acum, am fost cu el pe la 8 si ceva la banca sa-i pun in cont, i-am tot trimis mesaje, abia la 2:56 mi-a raspuns, acum astept sa intre. Inteleg ca sunt 9 cloncuri sosite, dar din lista de pe prima pagina pe care ai facut-o sunt 9 cloncuri plus al 10-lea pentru Fitter. Al 10-lea intra la a doua comanda, sau cum, ca nu inteleg!?!? :nunteleg:
Acum la ora 3:35 AM ora Romaniei s-a facut transferul! Confirma, cand poti! :doarecapu: :noroc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

118

joi, 8. martie 2012, 06:55

Nu, nu, n-am primit nimica de la Stefan T. P. :))))

Mai astept sa ajunga zornaitorile si atunci fac pachetelul definitiv si-l pun pe posta.

Cui il trimit, pe cine alegeti destinatar?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

gabriel

Biban

Răspunsuri: 63

Membru din: 1. martie 2012

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

119

joi, 8. martie 2012, 09:11



Gabriel,
imi pare rau, dar am primit deja prima tura de cloncuri. Asteapta sa si vezi reactia celor care au cumparat (daca le mai da din mina cel ce primeste pachetul sunt mortale) si fi linistit, in 2 - 3 saptamini va veni precis urmatoarea comanda. Si da, va mai ajut una - doua comenzi, pt ai arata lui Tilo ca functioneaza. Si dupa aceea mai ajut cu corespondenta, dar sper sa se ocupe Tilo direct de transport si de incasari.
nu i nimic zoran am sa intru in a doua comanda :) mersi frumos :noroc:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

120

joi, 8. martie 2012, 10:30

Daca a ramas cum s-a stabilit initial, atunci iti trimit adresa mea!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!