Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »Adrian Sb«

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

61

sâmbătă, 3. martie 2012, 22:26

Zoran, eu am facut plata pentru mine si Adiwolf. Multumim pentru sprijin. :prieteni:
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

62

sâmbătă, 3. martie 2012, 22:58

multumesc si eu Adi :noroc:

63

sâmbătă, 3. martie 2012, 23:09

Am vorbit cu Tilo la telefon și mi-a scris si mail. Din pacate si .. imi pare intradevar extrem de rau, nu se pote scrie nimica pe cloncuri, acestea fiind făcute din lemn de culoare închisă, iar scrisul nu se vede oricum. Deci, fără nume, fără nikuri, doar pure și curate.

:nunteleg:
imi pare rau ca aud asta, chiar nu era mare lucru sa scrie cu un Marker permanent si apoi sa le lacuiasca

pikeman

Oblete

Răspunsuri: 20

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Brasov

  • Scrie un mesaj privat

64

sâmbătă, 3. martie 2012, 23:47

Am vorbit cu Tilo la telefon și mi-a scris si mail. Din pacate si .. imi pare intradevar extrem de rau, nu se pote scrie nimica pe cloncuri, acestea fiind făcute din lemn de culoare închisă, iar scrisul nu se vede oricum. Deci, fără nume, fără nikuri, doar pure și curate.

Am fost azi afara si am încercat încă 5 modele de-a lui Tilo. De vis!!! Sunete clare, pline, enervante, bubuitoare, și chiar cu 2 degete mânuite. Am încercat sa filmez, trebuie sa mai vad dacă sunt redate sunetele în video. 2 modele oricum m-au băgat în boala, și pe mine și pe Erwin.

Adresa de mail pt Paypal: sorryzori@yahoo.de
Maine voi trimite comanda spre Tilo si voi si plati toate cloncurile. :noroc:
Zoran, daca al meu ii printre ele sper ca nu l-ai schimbat cu unu d'al tau :rizi:

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

65

duminică, 4. martie 2012, 07:10

Eu mi-am făcut un cont PayPal dar nu l-am folosit niciodată, necesită un cod de activare de la bancă.Luni rezolv cu plata și sper să nu fie tărziu.
Scuze pentru întârziere. :necajit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

costas65

Oblete

Răspunsuri: 40

Membru din: 28. februarie 2012

Locație: Braila

  • Scrie un mesaj privat

66

duminică, 4. martie 2012, 11:52

Larry, ma poti ajuta si pe mine sa platesc ?
Pt. Pay pal trebuie sa-mi fac mai intai un card, care dureaza cateva zile.

Zoran, ar mai fi o varianta de plata. Daca ne trimiti contul tau, putem sa platim de la banca direct in cont, fara sa mai fie nevoie de card, cont pay pal sau altceva.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

67

duminică, 4. martie 2012, 12:04

Intereseaza-te te rog mai intai cit sunt taxele la banca ta, de a trimite bani spre Germania. Gasim noi o solutie.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

68

duminică, 4. martie 2012, 12:05

COSTAS 65
Dacă activez mâine cotul PayPal și nu văd de ce să nu reușesc OK te ajut.
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

fitter

Biban

Răspunsuri: 90

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Mangalia

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

69

duminică, 4. martie 2012, 13:17

M-as baga fi si eu la un ebro2 si un voodoo, dar nu am cont Paypal ,card si ce-o mai fi necesar.Prin banca m-as descurca mai usor,ori poate ma ajuta si pe mine cineva?

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

70

duminică, 4. martie 2012, 13:35

Depinde din ce oras esti, daca stai aproape de unul din cei care au cont paypal, poate reusesti sa participi!
Mai intai trebuie sa vada Zoran postarea si sa-ti spuna daca mai poti intra in prima comanda!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »evergreen« (4. martie 2012, 14:09)


fitter

Biban

Răspunsuri: 90

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Mangalia

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

71

duminică, 4. martie 2012, 13:43

Mangalia,dar pot trimite prin posta ,banca in contul titularului, altfel sunt un bun platnic.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

72

duminică, 4. martie 2012, 14:15

Cel mai bine ar fi sa spuna Zoran cum trebuie sa procedezi! Noi trimitem, fiecare, cum poate, direct catre Zoran!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

73

duminică, 4. martie 2012, 14:27

Eu am cont PayPal,dar nu l-am folosit niciodata.Maine(luni)o sa merg la banca sa vad ce tip de card sa-mi fac pt plati PayPal,dar m-am cam desumflat cand a spus cineva ca dureaza cateva zile activarea.Sper sa rezolv cat mai repede.Altfel daca e cineva din Bucuresti care poate sa ma ajute cu transferul banilor.....
...cogito ergo sum.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

74

duminică, 4. martie 2012, 16:14

Pana maine, luni, 05.03.2012, ar fi bine sa posteze Zoran exact cate cloncuri au fost comandate pentru primul transport, iar cu plata, stabilesc azi cu cumnatul meu, daca nu se poate altfel, sa ne vedem maine, junior9007, sa punem banii pentru amandoi prin el Apropo de transfer, din ce m-am uitat, cursul cel mai bun il avea Banca Carpatica, urmata de Banca Romaneasca. Fitter, in functie de ce spune Zoran pana maine, stabilim cum procedezi si tu. :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

75

duminică, 4. martie 2012, 16:25

As ramane dator daca m-ai ajuta,tocmai am vorbit cu Eugen Fetes-daca-ti spune ceva numele- si mi-a spus sa vorbesc cu tine ca de fapt cloncul este luat "la comun" :ochi: .Telefonul meu este 0722381399.Oricum tot fac dimineata un drum la banca sa vad ce si cum(pe viitor).Stima.
...cogito ergo sum.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

76

duminică, 4. martie 2012, 17:02

Pana maine, luni, 05.03.2012, ar fi bine sa posteze Zoran exact cate cloncuri au fost comandate pentru primul transport


Actualizez de citeva zile aici: Comanda comuna pentru cloncuri

Comandate la Tilo au fost:
1x Ebro1
6x Ebro2
2x Woodoo

Eu ii voi plati lui Tilo, iar cind am toti banii de la voi, trimit pachetul lui evergreen.
Cine mai vrea sa schimbe comanda sau modelul, mai poate pina maine dimineață.

Am postat un video cu cloncurile lui Tilo: VIDEO
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

77

duminică, 4. martie 2012, 17:41

Am urmărit înregistrarea, este faină și sper că un începător le poate folosi cu brio.
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

fitter

Biban

Răspunsuri: 90

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Mangalia

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

78

duminică, 4. martie 2012, 18:25

@evergreen"Fitter, in functie de ce spune Zoran pana maine, stabilim cum procedezi si tu."

Sunt pe faza si astept instructiuni.Mersi mult.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

79

duminică, 4. martie 2012, 18:33

Se pare ca a fost deja data prima comanda, fitter, mai este si raitmaerg, voi veti intra, probabil, pentru a doua comanda!! Pentru asta, tineti legatura cu Zoran, presupun, tot pe acest topic! :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

80

duminică, 4. martie 2012, 18:42

Te sun maine, junior9007, sa stabilim cand ne vedem si unde, eu stau in Militari, dar prima parte a zilei am drum prin Unirii, iar dupamiaza, tot in Militari. Tu in ce zona stai?
:gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!