Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

41

vineri, 2. martie 2012, 18:51

Hallo Thomas, sprichst du auch Rumänisch, oder nur Deutsch?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

fischkopf

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 5

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Dortmund

  • Scrie un mesaj privat

42

vineri, 2. martie 2012, 19:01

leider nur Deutsch

und sorry wenn ich was falsches geschrieben, habe wegen den Wallerhölzern.

ich bin nur zufällig auf Eure seite gestoßen, habe eigendlich was über carps gesucht!

Gruß Thomas

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

43

vineri, 2. martie 2012, 19:10

Kein Problem! Ich habe in anderen Thread auch über die DS Hölzer geschrieben und auch über die Catwood. Aber, wenn ich an der Messen kein richtiger Ton rausbekomme weder mit DS und auch nicht mit Catwood Hölzer, kann ich diese nicht empfehlen. Mit die Wallerhölzer von Tilo habe ich in letzte 2 Jahre über 60 Waller gefangen, ich weis was diese können. Deswegen habe ich Tilo auch als Partner genommen, seine Arbeit ist einfach KLASSE!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

fischkopf

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 5

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Dortmund

  • Scrie un mesaj privat

44

vineri, 2. martie 2012, 19:17

Hallo Zoran,

das ist ja auch völlig ok, wie gesagt ich habe vom Wallerfischen keine Ahnung, nur bin ich auch viel auf Messen uns was ich da sehe und höre ist was anderes.

auf welchen Messen hast Du die Hölzer den getestet von den anderen?

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

45

vineri, 2. martie 2012, 19:47

Karlsruhe Angelmesse, Speyer Karpfen und Waller Messe, Saarlandwallermesse (letzte Woche). Auf meine Homepage habe ich auch Bilder eingestellt.
Ich habe bis jetzt über 50 Hölzer ausprobiert, vor Jaaahren die DAM oder die von Cormoran, jetzt auch Black Cat Hölzer, und...und...und... von Bekannte und Freunde alles mögliche, aber die erfolgreichstee waren die Tilo seine.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

fischkopf

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 5

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Dortmund

  • Scrie un mesaj privat

46

vineri, 2. martie 2012, 19:52

hmm komisch den DS habe ich erst auf einer von den Messen gesehen, und da haben sogar kleine Kinder mit den Hölzern geklopft und das ohne Probleme und die Hölzer von Catwoot genauso! nur hört man hier in Deutschland von dem Tilo so gut wie nichts mehr!

grübel grübel grübel

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

47

vineri, 2. martie 2012, 20:09

Oh je, das können wir jetzt bis Unendlich diskutieren, bringt aber nichts. Der Catwood-Bauer hat mir schon an die Karlsruhermesse für 25,- euro seine Hölzer angeboten. Wozu kaufen, wenn ich damit schwierigkeiten hatte damit zu klopfen? :doarecapu: Er selber sagte mir bei 2 Modelle dass nach 2 Std das Gelenk anfängt zu schmerzen, weil man sehr kräftig schlagen muss. Lies mal auch hier, die Jungs haben zum erstes mal in Winter Welse hochgeklopft und auch gefangen, dank Hölzer von Tilo: Winterklopfwaller
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

fischkopf

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 5

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Dortmund

  • Scrie un mesaj privat

48

vineri, 2. martie 2012, 20:26

das ist ein Argument, damit kann ich leben nur kann ich mir nicht vorstellen das nur der Tilo die besten baut, bin gerade am stöbern im Netz, und gefangen wird anscheinend mit Hölzern von allen 3, aber was ich nicht verstehe ist das viele auf die Hölzer der anderen schwören.
Beispiele die ich, eben gefunden habe.
Stefan Seuss & Taffi klopfen Catwood

Carsten Zeck & Waller Kalle DS Hölzer
und schwören drauf.

denke wir schreiben lieber PN, will kein Ärger machen

es ist wie bei uns Carp Fischern, nur der 1 hatt die besten Carp Murmeln und die anderen nur Schrott, obwohl es Blötsinn ist.
ich glaub nicht alles was ich lese oder höre, ICH TESTE.

mein Motto: wer alles Glaubt ist ein einfälltiger Narr, nur weil Du nicht mit den Hölzern klar kommst müssen sie nicht schlecht sein.

Gruß Thomas

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

49

vineri, 2. martie 2012, 22:41

In legatura cu plata si cu transportul, suntem 6: Evergreen, Adrian Sb, adiwolf, Costas 65, Larry si Junior9007. Nu stiu daca doreste sau nu si pikeman sa participe la aceeasi comanda.
17:6=2,8333333 reprezinta cota de participare la transport pana in Bucuresti pentru fiecare din cei 6 de mai sus, pana cand se face comanda, daca nu se alatura si pikeman.
Pentru doua cloncuri plus transportul pana in Bucuresti: (29+29+2,84)x1,03 + 0,35 = 63,0152 euro
Pentru un clonc plus transportul pana la Bucuresti:(29+2,84)x1.03+0,35=33,1452 euro
Pentru Evergreen si Junior9007 din Bucuresti, Adrian Sb si adiwolf(Sibiu si Rm.Valcea) nu se mai plateste nimic. Costas65 si Larry, daca vreunul din voi are drum spre Bucuresti, puteti lua partea voastra de comanda de la mine, sau va pun partea voastra la posta cu plata ramburs. Deci, ce spuneti? Este O.K.? Sau spuneti voi daca aveti alta propunere!!
In ce priveste procentul de 3% si cei 0,35 euro la fiecare comanda, puteti sa va interesati, sa-l mai intrebati si pe Zoran, am inteles ca fac parte din taxarea perceputa de paypal, si oricum nu trec pe la mine!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »evergreen« (4. martie 2012, 16:16)


50

sâmbătă, 3. martie 2012, 00:12

nu am obiectii legate de ce si cum ajung aceste obiecte in tara sau prin ce filiera.
am in schimb o mare rugaminte catre Zoran si implicit catre constructor si anume, doresc sa personalizeze cloncul meu, mai precis, inainte de lacuire sa scrie pe el nickname-ul meu "Adiwolf" si denumirea cloncului respectiv Ebro 2.
cred ca nu cer prea mult, ce zici Zoran, poti sa il rogi pe Tilo sa faca asta? astept un raspuns.
multumesc.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

51

sâmbătă, 3. martie 2012, 00:23

Ehehe, asa da, buna idee, trebuie sa ti-o fur si eu. Daca se poate(nu m-am gandit ca Tilo le personalizeaza), si eu as dori pe ambele sa inscriptioneze „TILO fur EverGreen Temujin” si denumirea fiecaruia, „EBRO 2” si „VOODOO 2”!!! :noroc: :ochi:
Cum s-a stabilit cu transferul banilor? Eu pana luni nu pot, daca vreti sa dati comanda inainte, nu este nicio problema.
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

52

sâmbătă, 3. martie 2012, 05:48

E u mi-am fcut un cont PayPal dar nu l-am folosit niciodata(nu stiu cum).Evergreen,daca ai posibilitatea sa trimiti banii,da-mi si mie un semn,vin sa-ti aduc partea mea sa-i trimiti impreuna,daca nu spuneti-mi cum sa fac sa-i transfer personal.
...cogito ergo sum.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

53

sâmbătă, 3. martie 2012, 10:54

Eu nu am cont paypal, dar ii depun prin cumnatul meu, nici eu nu stiu cum se procedeaza, dar ma documentez pe viitor, la comanda asta ma ajuta cumnatul. Ca sa nu apara neintelegeri, nu stiu daca nu este mai bine sa-ti spuna Zoran sau altcineva cum se procedeaza!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

54

sâmbătă, 3. martie 2012, 11:09

Trebuie citit pe site-ul paypal. Cred ca acolo stiu aia mai bine ca oricine.

  • Autorul acestui subiect este »Adrian Sb«

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

55

sâmbătă, 3. martie 2012, 15:21

nu am obiectii legate de ce si cum ajung aceste obiecte in tara sau prin ce filiera.
am in schimb o mare rugaminte catre Zoran si implicit catre constructor si anume, doresc sa personalizeze cloncul meu, mai precis, inainte de lacuire sa scrie pe el nickname-ul meu "Adiwolf" si denumirea cloncului respectiv Ebro 2.
cred ca nu cer prea mult, ce zici Zoran, poti sa il rogi pe Tilo sa faca asta? astept un raspuns.
multumesc.
Ar merge si la mine: Adrian Sb :zambet: . Zoran zi-ne, te rog adresa de e-mail asociata contului de paypal.
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

pikeman

Oblete

Răspunsuri: 20

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Brasov

  • Scrie un mesaj privat

56

sâmbătă, 3. martie 2012, 18:19

eu fac plata prin paypal la Zoran
platesc transportul in RO la cel care il primeste si mi-l trimite. indiferent daca e Bucuresti Galati sau Sibiu, care cum e mai usor
multumesc anticipat celui care face sacrificiul
vreau si eu Pikeman pe clonc daca nu e tardiv
multam

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

57

sâmbătă, 3. martie 2012, 18:34

Nu Pikeman, POKEMON ! :rizi:

pikeman

Oblete

Răspunsuri: 20

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Brasov

  • Scrie un mesaj privat

58

sâmbătă, 3. martie 2012, 19:00

Nu Pikeman, POKEMON ! :rizi:
de ce esti bre rautacios, pe ale tale sa scrie Ciudor :p cat pe ce sa ratez butonul de Citeaza cu ala de Depune o plangere/Reclameaza :rizi:

adevaru e ca la cate stiuci am prins in ultima vreme :doarecapu:

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

59

sâmbătă, 3. martie 2012, 19:05

Hai mai, nu mai putem glumi ? :box:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

60

sâmbătă, 3. martie 2012, 19:32

Am vorbit cu Tilo la telefon și mi-a scris si mail. Din pacate si .. imi pare intradevar extrem de rau, nu se pote scrie nimica pe cloncuri, acestea fiind făcute din lemn de culoare închisă, iar scrisul nu se vede oricum. Deci, fără nume, fără nikuri, doar pure și curate.

Am fost azi afara si am încercat încă 5 modele de-a lui Tilo. De vis!!! Sunete clare, pline, enervante, bubuitoare, și chiar cu 2 degete mânuite. Am încercat sa filmez, trebuie sa mai vad dacă sunt redate sunetele în video. 2 modele oricum m-au băgat în boala, și pe mine și pe Erwin.

Adresa de mail pt Paypal: sorryzori@yahoo.de
Maine voi trimite comanda spre Tilo si voi si plati toate cloncurile. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com