Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

1

miercuri, 1. august 2012, 10:47

Delta RHONE

Salut tuturor,
Din cate am inteles in zona Camargue se pot prinde o multime de somni peste 2 m in delta raului Rhone... cunoasteti cazuri concrete, sau locatii exacte ?

andrei

Biban

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 1. august 2012, 12:45

Salut Kzoli! ai inteles foarte bine...cica e un paradis pentru pescari de somn cu exemplare +2metri pe acolo duce clientii Tanzili J C si multi altii.Pe acolo a fost pescuit si un record al Frantei al anului 2010 cred ca 2.57m.Nu am fost acolo deci nu stiu locuri dar cred ca cei ce locuiesc in Franta te-ar putea ajuta cu informatii pretioase!

3

miercuri, 1. august 2012, 12:47

Poate are Tudor ceva informatii ... oricum multumesc.

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 1. august 2012, 12:55

Da, e un loc renumit pentru somni mari. Tanzilli acolo face pe ghidul cand gaseste clienti dispusi sa plece mai multe zile. De la Arles Rhonul face doua brate care coboara spre mare. Pe bratul mic (petit Rhone) e un loc foarte cunoscut : groapa Sylvereal. Pe bratul mare nu am auzit de un loc anume. Dar somni se prind peste tot. Eu nu am fost pana acolo. Am pescuit pe Rhone la Lyon.

5

miercuri, 1. august 2012, 12:56

Multumesc !

6

joi, 5. noiembrie 2015, 22:51

New World Record

Franta detine de putine zile recordul mondial la somn!!
1,73m, greutate 130 kg.
Va urma!

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

7

vineri, 6. noiembrie 2015, 08:05

A fost prins pe groapa de la Sylvereal. Petit Rhone.

Subiecte asemănătoare