Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 19. iulie 2012, 08:53

Probleme cu accesarea

Am doua problme cu acesarea si v-as ruga sa-mi spuneti daca ceva nu fac bine,sau e ceva la P.C,-ul meu...

1.Vreau sa intru pe forum ,de pe prima pagina,si pur si simplu optiunea'forum',nu se activeaza,adica cind pun sageata pe ea,nu se transforma in mina,si oricit dau click pe'forum'nu se intimpla nimic.Ca sa intru pe forum :idee: dau pe google 'PESCUIT LA SOMN-FORUM',si atunci reusesc..

2.Vreau sa intru pe sit la Norizi,reusesc,insa nu pot vedea decit textul,pozele si filmuletele nu functioneaza..toate sint...negre..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 19. iulie 2012, 09:02

Am doua problme cu acesarea si v-as ruga sa-mi spuneti daca ceva nu fac bine,sau e ceva la P.C,-ul meu...

1.Vreau sa intru pe forum ,de pe prima pagina,si pur si simplu optiunea'forum',nu se activeaza,adica cind pun sageata pe ea,nu se transforma in mina,si oricit dau click pe'forum'nu se intimpla nimic.Ca sa intru pe forum :idee: dau pe google 'PESCUIT LA SOMN-FORUM',si atunci reusesc..

2.Vreau sa intru pe sit la Norizi,reusesc,insa nu pot vedea decit textul,pozele si filmuletele nu functioneaza..toate sint...negre..


la prima intrebare nu stiu ce sa iti raspund, e mai in masura zoran sa iti spuna care ar putea fi problema. tot ce se poate sa fie doar o problema de programare prin care face link-ul non-functional :nunteleg: ... la mine functioneaza, tocmai am verificat ...

la a doua intrebare din cate zici s-ar putea sa iti lipseasca niste plug-in-uri care sunt necesare pentru a vedea site-urile ... cred ca site-ul celor de la Norizi e facut folosind Flash-ul, ceea ce inseamna ca ar trebui sa ai instalat FlasPlayer-ul in browser-ul pe care il folosesti.

ps : cand intri pe site-ul celor de la Salmo, vezi slide-ul de poze din partea de sus a site-ului? ... intreb pentru ca si ala cred ca e facut tot in flash si atunci raspunsul ar fi clar ...
________________________________________________

later edit : tocmai m-am uitat pe site-ul de la Norizi si as zice ca au probleme cu site-ul pentru ca nici eu nu vad pozele ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 19. iulie 2012, 09:13

Salut,
la mine functioneaza si cu IntExplorer, si cu Google-Chrome si cu Mozille Firefox. De la servici la fel. Ma gandesc ca daca functioneaza si la ceilalti utilizatori, atunci nu poate fi decit la tine problema. La compu tau... :)
Incearca sa cureti tot ce ai in plus pe comp. Pt asta poti lua gratuit CCleaner de pe net, instalezi, cureti, apoi cred va merge. Cauta pe google "ccleaner romana".

Cu a doua problema, cu clipurile. Aceasi chestie o am si eu cu Mozilla Firefox. Orice plug-in am instalat, orice setari am facut, nu merge. Si nu-s singurul! Asta cam de 1 luna incoace...
In schimb cu celelalte 2 Browsere (Chrome si IE) nu e nici o problema sa vad filmuletele de pe Youtube.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 19. iulie 2012, 09:17

Da, au si probleme cu Site-ul, cel putin daca comut pe germana nu se vad pozele si nici videourile. Insa daca pui pe maghiara, atunci poti vedea:
»Zoran« a atasat urmatoarele fisiere:
  • Bild1.jpg (46,44 kB - 12 ori coborit - ultima oara: 26. februarie 2016, 09:39)
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 19. iulie 2012, 12:46

Multumesc de raspunsuri..o sa o dau pe ..'ionopod' :apl:
Si sa vad si cun sit-ul de la Salmo..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 19. iulie 2012, 12:50

Pe sit-ul celor de la Salmo,se vad toate pozele si merge orice filmulet..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

7

joi, 25. februarie 2016, 14:17

Salut.Cine ma ajuta cu un sfat.Acum doua zile mi-am pus Bitdifender Internet Security, ieri am schimbat si modemul ce are router incorporat(aici s-a facut configurarea in mod automat dupa ce l-am aprins)
Ei bine aseara cand am vrut sa scriu pe forum un mesaj privat cand il trimit imi da eroarea asta:
Pot intra sa citesc orice subiect de pe forum, pot sa scriu raspuns insa cand il trimit imi da eroare :gandesc:
Chestia e ca se intampla numai cu forumul asta, pe altele pot sa scriu, pe facebook merge.Folosesc doua calculatoare unul cu XP si unul cu Windows 7, pe ala cu xp nu merge, pe celalalt pot sa scriu, dealtfel pot sa scriu si de pe telefon conectat prin wifi pe reteaua din casa.Crede-ti ca e antivirusul de vina? l-am descarcat pe ala care trebuie pt xp :gandesc:

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

8

joi, 25. februarie 2016, 14:22

Nu stiu daca e din cauza virusului, dar daca nu e versiune pro(cumparata) mai mult incurca decat sa te protejeze...

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

9

joi, 25. februarie 2016, 14:30

Nu stiu daca e din cauza virusului, dar daca nu e versiune pro(cumparata) mai mult incurca decat sa te protejeze...


E versiune cumparata, da nu va sfatuiesc sa faceti ca mine pentru ca ingreuneaza tot :nervos: vreo 10 chiar 15 secunde pana se deschide o pagina noua.M-am pus sa caut pe net detalii si sunt multi care se plang de treaba asta.
Treaba ciudata e ca doar pe forum aici nu pot scrie de pe ala cu XP.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

10

joi, 25. februarie 2016, 14:45

Mane, daca ai un calculator de pe care te dai doar pe net si eventual folosesti un program gen office, ai incercat vreodata sa pui vreo versiune de linux?
Eu am calculatoare care merg de ani buni fara sa le fac nimic, fara nici un antivirus si se misca incomparabil mai bine decat un windows.
Incearca un linux Mint sau XUbuntu daca hardware-ul nu-i prea performant... altfel poti pune orice Linux.
Eventual poti sa pui pe acelasi calculator ambele sisteme: cand vrei sa faci rapid ceva intri pe linux, cand vrei sa-ti tai venele, intri pe windows... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

11

joi, 25. februarie 2016, 15:07

Gata, am gasit...e de la FIREWALL, cand l-am dezactivat pot sa scriu pe forum.Acum ce trebuie sa fac? sa stau cu firewall dezactivat? :rizi: :rizi:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

12

joi, 25. februarie 2016, 15:44

Cred ca am rezolvat, trebuia sa schimb niste setari la firewall.Acum scriu de pe ala cu XP :bucuros2: mersi baieti :noroc: