Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »landshut«

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 12. iulie 2012, 12:54

cormoran black master 6PIF 5000 sau 8PIF 5000

credeti ca ar fi bune vruna pentru pescuitul somnului?.....binenteles ca nu ma refer la somni de 2 metri pentru ca inca nu as fi pregatit nici profesional si nici sufleteste......

2

sâmbătă, 14. iulie 2012, 23:08

neaparat aceste modele?
in banii astia cred ca cea mai potrivita varianta ar fi okuma longbow, marimile 65, 70 sau mai ales 80. robuste, nepretentioase, capacitate mare de fir, incrcate ani buni de rigorile pescuitului de Dunare
sau macar ceva cu un raport mai mic de recuperare

si mie imi trebuia un set de mulinete pentru pescuitul de Dunare. pasionat fiind si de piesele mai vechi, clasice si facute la mama lor (aici erau doua optiuni: Japan sau USA), am gasit pe un forum de pescuit la crap 4 mulinete shakespeare 2450 (japan). impecabile estetic si tehnic, aduse din state, metalice, puternice, raport 1/4,1 etc. pret 350 de lei 4 bucati. si mi-a patit si transportul

stiu ca mai are doua penn 650 ssm si 9500 ss, adevarate, cunoscatorii stiu ce spun
cerea la un moment dat 450 de lei pe ambele
recomand cu toata increderea
omul pescuieste cu un set de baitrunner 6500b, deci stie ce inseamna calitate