Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

joi, 12. iulie 2012, 08:05

pescuitul la feeder pe rau

nu putini sant care dau pe rau dupa mal la somn , iar in timpul asteptarii ce facem ? facem un pescuim la feeder !!!
eu recunosc ca pentru mine pescuitul in stil feeder imi este foarte drag si foarte relaxant ..

avantajele sant ca se pot procura pestisori pt monturi de somn , distractie si trece altfel timpul avand o oarecare activitate la pescuit

despre technici , abordari , nade , monturi etc nu ma bag in detalii decat daca este cineva intresat .


sant curios cati pescari pescuiesc la feeder in timp ce pescuiesc si la somn ?

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 12. iulie 2012, 08:41

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 15:24)


3

vineri, 13. iulie 2012, 09:27

poi ne auzim atunci cand incepe activitatea la mreana ... anul trecut mi-am propus sa pescuiesc intensiv la mreana si am cautat mustacioasa pana am gasit-o . am avut partide de vis cum nu ma asteptam , cu multe prezentari pe partida cam pana in 2 k si rar mai mari , colegul de trupa a luat una de 5 k :D
nada e cu totul alta poveste :D , eu am dus munca de lamurire la magazinul de unde cumpar nade si momeli :))

am vazut ca esti din buc , poate ne gasim la o bere si discutam sau facem o ieseala pe dunare ...etc

ce zona bati pe dunare ?

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 13. iulie 2012, 09:32

ATENTIUNE!
Mreana este un peste momeala f bun la pescuitul somnului! :ochi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 13. iulie 2012, 10:00

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 15:24)


mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 15. iulie 2012, 22:27

Salut.De obicei imi procur momelile de somn inainte sa ajung la pescuit.Anghilele, ramele, calamarul le cumpar de la magazin, iar carasii ii prind cu o zi doua inainte de a merge la pescuit.Daca in timpul partidei raman fara momeala, scot repede lanseta de feeder, bag viermusi in carlig si incep.Tot timpul am la mine viermusi ca in cazul in care raman fara momeala sa reusesc sa o prind in locul respectiv.De obicei reusesc sa prind destul de repede, dar mai am si zile negre in care nu merge asa cum vreau eu.Oricum nu cred ca ma voi duce vreodata la o partida de somn la stationar, fara viermusi la mine pe care sa-i folosesc in caz ca raman fara momeala vie.

7

luni, 16. iulie 2012, 10:24

mreana o respect prea mult ... e o luptatoare , dupa parerea mea este cel mai puternic peste raportat la greutate ,
am avut ceva driluri a nul trecut cum nici nu visam ..
nu opresc mreana decat in cazuri extreme , in rest platica e beton facuta la gratar pe dunare , cred ca deja ne-am facut un obicei din asta :D :ochi: sau daca nu ce se prinde ca sa mearga cu bere :noroc: .
eu nu-s in totalitate c&r deoarece imi place pestele de dunare , dar iau in limita bunului simt :bravo:

C. B.

Șalău

Răspunsuri: 210

Membru din: 22. august 2012

Locație: Suceava

  • Scrie un mesaj privat

8

luni, 17. septembrie 2012, 19:58

Salut.Si eu atunci cand sunt la siret dau la feeder la mreana sau scobar.
O nada buna pt mreana este mamaliga framantata cu branza si daca ai in carlig viermus sau scobar.Mamaliga tine mai mult daca pe langa malai mai adaugi si faina alba.
In rest poti sa cumperi nada Benzar pt mreana sau scobar.
Scobar am luat pana acum la mamaliga cu faina alba si in carlig viermus.Mamaliga trebuie sa fie mai tare astfel tio spalala repede apa(eu am patito)!
Fir intins! :pescuit:

C. B.

Șalău

Răspunsuri: 210

Membru din: 22. august 2012

Locație: Suceava

  • Scrie un mesaj privat

9

miercuri, 23. ianuarie 2013, 20:27

despre technici , abordari , nade , monturi etc nu ma bag in detalii decat daca este cineva intresat .
Ai putea sa incepi sa detaliezi tehnicile,abordarile ,monturile si nadele? Fiecare pe rand,caci sunt foarte interesat de acest pescuit.
:pescuit: