Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 10. iulie 2012, 09:13

Concediul 2012 mi-l petrec in...

Salut prieteni pescari,
as dori mult sa aflu de la voi pe unde va petreceti concediul de vara? Unii poate deja l-au inceput, altii mai asteapta citeva zile, dar stiu ca toti dintre noi l-am petrece cel mai cu drag pe malul raului sau in barca! :pescuit: Sau preferati hotelurile de pe Litoral? ...sau munte?

Eu din 27 iulie sunt in Romania pt 4 saptamani, in care voi incerca citeva partide de pescuit (bine-nteles de somn!) la Dunare (zona Moldova Noua), Timis, sau poate chiar Mures sau Olt. Nu-s legat de nimica si de nimeni, asa ca, partidelor de cite 3-5 zile nu cred ca le vor sta nimica in cale!!! Abia astept... :bucuros:

Voi pe unde mergeti, ce ati planificat?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 10. iulie 2012, 09:28

Salut Zoran,
Io prefer sa-mi iau cate o zi libera saptamanal (luni sau vineri) si sa fac cate un WE prelungit la pescuit decat sa-mi iau un concediu lung si dup-aia gata :).
Din pacate consoarta vrea o data pe an la mare si acolo nu prea mai merge treaba asta, din cauza distantei. ;)
Weekendul asta merg intr-o locatie noua pe malul Dunarii care pare deosebit de convenabila ca amplasare/iesire la apa/pret etc.... daca-i totu` OK poate organizam o iesire acolo, cand vii.
Daca nu, pe Timis sau Mures sigur putem merge.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 10. iulie 2012, 10:58

Eu merg vara pe valea Loarei. Pescuiesc mult pe un afluent numit Vienne. Apa limpede cristal, ma scufund cu masca pe sub copaci unde stau o gramada de pesti in timpul zilei. Printre care si somnii. Cobor aproape zilnic cu o Porta Bote cam 20 km de rau. Schimb parcursul de fiecare data. Ori fac asta cu fiul cel mare, cu doua masini (una ne asteapta in aval), ori cu un coleg la fel, ori ma conduce nevasta in amonte, ma las sa derivez toata ziua, si cand ajung la destinatie imi gasesc masina. Plecam in vacanta cu doua masini caci una e plina cu material de pescuit si nu e loc decat pentru mine. :drac2:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 10. iulie 2012, 12:41

Salut la toata lumea.Eu concediul il petrec ca de fiecare data in Romania, la mine la Valcea.Stau primele 3 saptamani din august, dupa care ma intorc in Italia.Din pacate in fiecare an dedic foarte putin timp pescuitului in concediu, dar cel putin doua, trei iesiri la pescuit trebuie sa le fac.O sa iau cu mine lanseta de spinning anul acesta si poate si doua de stationar, din pacate am masina mica si nu pot sa iau toate sculele de pescuit.

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 10. iulie 2012, 17:07

Salut eu dupa 16 august sunt in Romania si sincer ma duc doar pentru pescuit... :pescuit: ...2-3 saptamani cat voi sta in tara o sa fiu zilnic la pescuit ...o saptamana in Delta in zona Murighiol si in rest pe raul Jiu la barajul de la Turceni sau pe Dunare (Cazane....Moldova Noua sau la Calafat)...le urez la toti un concediu placut si capturi cat mai impresionante.... :bucuros2:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 11. iulie 2012, 13:19

din pacate o parte din concediu deja s-a dus aici unde spre norocul nostru am avut parte inclusiv de temperaturi de 6 grade si ninsoare :rizi: ...



dupa care urmeaza o alta parte care va fi petrecuta prin Romania inca fara o destinatie anume. doua tinte sunt clare: muntii si dunarea :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

7

joi, 19. iulie 2012, 18:26

la mine la Valcea.
si eu tot din Valcea sunt si pescuiesc exclusiv pe Olt.

concediul anul asta....................ar fi frumos daca as putea sa il fac in primul rand,
iar daca as reusi sa imi programez lucrurile si sa le leg cu siguranta in Grecia in Kefalonia sau Lefkada

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

8

vineri, 20. iulie 2012, 11:49

Eu inca sunt in concediu...Ieri am fost in insula Skiatos (Grecia) si a fost frumos.Eu si printul Charles :drac2: ce mai umblam pe acolo... :bucuros2: Oricum Grecia este superba indiferent de criza sau nu!