Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 2. iulie 2012, 20:29

Comanda cloncuri (partea a 3-a)

1. landshut - 1buc.

2. informer- 1buc.

3. nazarcu adrian - 2buc.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 2. iulie 2012, 21:48

:salut: ,
astept pina duminica, si duminica seara comand din nou la Tilo (lacuite si fara gaurele :ochi: )

Adresa de paypal o trimit prin MP.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 2. iulie 2012, 22:15

deabea astept..... :bucuros2:

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 3. iulie 2012, 11:05

Zoran nu se poate face si uberweisung ?....ca nu am cont de paypal...

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 3. iulie 2012, 11:07

Überweisung e ok, sigur ca da.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 3. iulie 2012, 11:16

super.... :bucuros2:

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 3. iulie 2012, 12:13

1. landshut - 1buc.

2. informer- 1buc.

3. nazarcu adrian - 1buc.= ebro2;woodoo2=1buc.
Adi, cand redactezi un raspuns cu citat, da un click pe zona bleu (de sub citat) si scrie mesajul. :ochi:

MihaiNFS

Oblete

Răspunsuri: 8

Membru din: 7. iulie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

8

sâmbătă, 7. iulie 2012, 05:24

Buna ziua
Vreau sa comand si eu 1 clonc Ebro2 si un clonc Vodoo2. Am incercat direct la Tilo si mi-a raspuns ca nu mai livreaza in Romania. Ca plata pot efectua transfer bancar.
Va multumesc

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

9

sâmbătă, 7. iulie 2012, 07:23

Am incercat direct la Tilo si mi-a raspuns ca nu mai livreaza in Romania. Ca plata pot efectua transfer bancar.


Salut Mihai,
da, asa este. L-am rugat alaltaieri pe Tilo, acum la ultima comanda, sa-mi trimita cloncurile lacuite si fara gaurele in maniere. La comanda nr. 2 au fost 3 cloncuri care au avut astfel de gaurele in ele, care estetic nu aratau bine. Cred ca majoritatea dintre voi nu isi doresc cloncuri cu gaurele, sau?
Tilo a fost f ofensat pt aceasta observatie si a zis instantaneu ca nu mai vrea sa livreze spre clienti Romani. :nunteleg:

Inapoi in ianuarie: Tilo ma intreaba daca nu cunost in Romania pescari ce au interes sa cumpere cloncuri bune. I-am spus ca incerc, dar nu cu pretul de 39 de euro, ci 29 de euro. A refuzat automat, dar apoi, dupa citeva insistari din partea mea, schimburi de e-mailuri, a fost de acord dar numai la o comanda minima de 4 cloncuri.
La prima comanda l-am rugat sa dea nr de cont paypal si dupa ce ii intra banii eu ii trimit adresele unde sa livreze. Mi-a raspuns ca nu are paypal si nici nu vrea sa se incurce, iar cu livrarea directa spre Romania, nu prea are incredere (ceva probleme in trecut cu o livrare in Austria...), sa le duc eu personal cind merg in Romania :doarecapu:
M-am oferit sa-l ajut cu 1-2 comenzi, pt a vedea avantajul contului paypal si pt a-i demonstra ca cloncurile ajung cu bine in Romania (pachete asigurate si recomandate).
Prima comanda a fost super ok, erau ca. 12 cloncuri toate super faine. A 2-a comanda de 10 cloncuri au venit lacuite mat si unele cu gaurele in ele. Nu aratau asa frumos ca cele din prima comanda, de aceea acuma, la a 3-a comanda de 7 cloncuri, am specificat sa le trimita lacuite lucios si fara gaurele. (nr de cloncuri nu potriveste cu cele din subiecte, au mai fost comenzi si pe privat)
Cum am scris, s-a ofensat f tare si s-a simtit jignit si acuma nu mai vrea sa trimita in general cloncuri spre Romania :nu: :nu:

Eu nu cred ca am gresit cu ceva, fiind eu intermediarul pt cloncuri, ma simt cumva raspunzator ca marfa sa fie asa cum am fost obisnuit: 1A!
Dupa ce am facut lui si cumparatorilor acest serviciu total gratuit, adica incasare paypal, depunere pe contul lui, facut pachetele si pus la posta, ma intreb: sunt eu tzaca sau lumea asta a luato razna? :gandesc:

I-am oferit din nou sa-l ajut sa-si faca cont paypal, si asa poate sa livreze si comenzi cu bucata spre Romania cu cit vrea el, si cu 39 de euro daca are cumparator. A refuzat si asta... :nunteleg:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Stefi

Biban

Răspunsuri: 93

Membru din: 16. mai 2012

Locație: București (după 18 ani de Timișoara)

  • Scrie un mesaj privat

10

sâmbătă, 7. iulie 2012, 08:51

Salut Zorane,nu mai inteleg nimic,se mai poate lansa comanda 3 pentru cloncuri .Daca da, as fi si eu interesat de 1 clonc Ebro 2.Sunt din Bucuresti iar de pe 20.07.2012 pana pe 26.07.2012 sunt in Timisoara.
Nu am cont paypal dar sper sa ma poata ajuta cineva de pe site.
Spune-mi cat trebuie sa virez in cont pentru o bucata Ebro 2
Mersi.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

11

sâmbătă, 7. iulie 2012, 09:28

Nici eu, astept sa vad acuma daca a trimis pachetul deja, atunci cei care au platit sper sa pot sa le trimit cloncurile.

Mie mi-a trimis in februarie 5 cloncuri pt teste si filmat, sa le folosesc pina in 30.11.2012 si apoi sa i le dau inapoi. Acuma mi le-a cerut inapoi imediat! :nunteleg:

De-odata are un comportament ca de copil mic. Astept si eu sa vad ce vrea de fapt, nu am inteles care e problema lui...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

12

sâmbătă, 7. iulie 2012, 11:10

Nici eu, astept sa vad acuma daca a trimis pachetul deja, atunci cei care au platit sper sa pot sa le trimit cloncurile.

Mie mi-a trimis in februarie 5 cloncuri pt teste si filmat, sa le folosesc pina in 30.11.2012 si apoi sa i le dau inapoi. Acuma mi le-a cerut inapoi imediat! :nunteleg:

De-odata are un comportament ca de copil mic. Astept si eu sa vad ce vrea de fapt, nu am inteles care e problema lui...


la un astfel de comportament sunt de parere ca se poate raspunde intr-un singur fel ... RENUNTAT la cloncurile lui, daca nu are un minim de respect pentru client atunci din punctul meu de vedere clientii ar trebui sa renunte la serviciile lui si sa caute in alta parte, sunt convins ca mai sunt gramezi de cloncuri bune pe piata ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

13

sâmbătă, 7. iulie 2012, 11:31

cica neamtul tot ce face e de calitate....nu va doresc sa vedeti ce calitate se face aici in constructii ......si neamtul e cel mai corect om.....gresit....o fi fost odata demult dar in ziua de azi nu prea mai cred....bine ca mai sunt si exceptii.....pana la urma nu inteleg de ce s-a suparat.....omul plateste atunci vrea si calitate.....totusi sa fim foarte seriosi nu cred ca acele cloncuri sunt cele mai ieftine ....nu contest ca poate comparativ calitate pret e foarte bine...dar daca omul se supara cand iti face cineva observatii ca ceva e in neregula cu produsul atunci inseamna ca mai bine o lasi balta....

...pacat ca vruiam si eu sa imi iau un clonc de incredere , dar asta e .....o sa mai intreb si poate gasesc ceva bun pentru incepatori....

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

14

sâmbătă, 7. iulie 2012, 12:11

Am primit definitiv raspuns de la Tilo.
Nu mai vrea deloc sa livreze pt nimeni din Romania si nici macar pt mine personal. Mi-a scris sa-i trimit "proprietatea" complet inapoi. Mi-a mai scris ca un clonc bun trebuie sa scoata sunete bune, cum arata nu conteaza. :gandesc:

Baieti, imi pare rau, dar asta este situatia. Cei care au platit pt comanda nr 3 le voi trimite banii inapoi prin paypal.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

15

sâmbătă, 7. iulie 2012, 13:05

:zid: Chiar m-a sunat Tilo pe telefon si scuzat ca este in mare stres si altul nu mai are nevoie (probleme personale). Am discutat ca cei mai buni prieteni si am stabilit in felul urmator:
- pe viitor pretul ramane de 29 de euro la o comanda de cel putin 4 bucati (pretul normal e 39 euro)
- el nu livreaza spre nici o tara din estul Europei
- cine cumpara de la el cu 29 de euro, atunci le primeste asa cum le face la nimereala, lacuite lucios sau mat sau cu gaurele... :nunteleg:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

MihaiNFS

Oblete

Răspunsuri: 8

Membru din: 7. iulie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

16

sâmbătă, 7. iulie 2012, 15:22

Salutare
Imi pare rau despre aceasta situatie. Fiecare om cu problemele lui ..., dar nu inteleg ce are cu romanii sau cei din estul Europei atata timp cat se plateste in avans ...
Ok Zoran, poate ne indrumi in alta parte sau ne recomanzi alte cloncuri testate de tine deoarece sunt hotarat sa-mi iau ceva ca lumea. Am incercat weekend-ul trecut cu ceva ieftin si nu prea imi ieseau sunetele, dar sunt si incepator.
Sau poate isi revine prietenul TILO si se razgandeste. Crezi ca daca rog pe cineva din Germania sa cumpere de la el am vreo sansa ???
Multumesc pentru raspuns.

Stefi

Biban

Răspunsuri: 93

Membru din: 16. mai 2012

Locație: București (după 18 ani de Timișoara)

  • Scrie un mesaj privat

17

sâmbătă, 7. iulie 2012, 16:03

Am cateva intrebari punctuale :
1.In momentul asta se mai poate comanda cloncuri la Tilo la pretul de 29 euro ?
2.In raspunsurile anterioare Zoran scria ”astept pina duminica, si duminica seara comand din nou la Tilo”
3.Daca se mai poate comanda as vrea si eu 1 bucata Ebro 2.
4.Cat trebuie sa virez in contul paypal pt. un clonc Ebro 2 ?
Nu am cont paypal dar cred ca ma poate ajuta cineva de pe site.Sunt din Bucuresti dar in perioada 20.07.2012 pana pe 28.07.2012 o sa fiu in Timisoara.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

18

sâmbătă, 7. iulie 2012, 16:21

Mai scrieti fiecare o data ce vrea si cite bucati.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

19

sâmbătă, 7. iulie 2012, 16:23

Am cateva intrebari punctuale :
1.In momentul asta se mai poate comanda cloncuri la Tilo la pretul de 29 euro ?
2.In raspunsurile anterioare Zoran scria ”astept pina duminica, si duminica seara comand din nou la Tilo”
3.Daca se mai poate comanda as vrea si eu 1 bucata Ebro 2.
4.Cat trebuie sa virez in contul paypal pt. un clonc Ebro 2 ?
Nu am cont paypal dar cred ca ma poate ajuta cineva de pe site.Sunt din Bucuresti dar in perioada 20.07.2012 pana pe 28.07.2012 o sa fiu in Timisoara.


1. da
2. da
3. ok
4.30 euro pt un clonc si 6,50 euro transport asigurat. Daca mergi pe acelalasi pachet cu alt cumparator, atunci transportul pe din doua.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

MihaiNFS

Oblete

Răspunsuri: 8

Membru din: 7. iulie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

20

sâmbătă, 7. iulie 2012, 16:28

Salutare
Eu vreau un EBRO 2 si un VODOO 2.
Platesc in avans inainte de expeditie prin transfer bancar in contul pe care il comunici - EUR / LEI. Daca reusesc sa-mi reactivez paypal o fac si asa.
Eu pot primi coletul si in Pitesti si in Bucuresti.

Subiecte asemănătoare