Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »silure4ever«

Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 2. iulie 2012, 11:33

Gura Portitei - Jurilovca - Golovita - Razim - Sinoe

In perioada 6-10 august , voi face o partida de pescuit la Gura Portitei de placere cu familia , In jurul locatiei , pe canalele din jur si in Lacurile Golovita si Sinoe .In special voi cauta somnul , dar in functie de timp voi pescui dimineata devreme si seara la somn , respectiv salau, crap, stiuca si alte specii de pesti in cursul zile. MErg cu Familia , sotia la piscina si la mare pe plaje , eu cu baiatul de 11 ani la pescuit cu barca ..Din Pacate am sunat la receptie si mi-au spus ca nu am voie cu motorul (n-am inteles de ce , poate aveti voi vreo explicatie ) dar ma rog ...si va trebui sa inchiriez o barca cu vasle de la receptie... Ce rugaminte am eu la voi.. Daca imi puteti da ceva sfaturi , cu privire la locatiile pe care ar trebui sa insist , momeli , metode pentru aceasta perioada a anului , orice sfat pe care-l puteti impartasi v-as fi recunoscator . Momeli , voblere pentru somn , stiuca , si in general ce nu ar trebui sa-mi lipseasca din trusa .Va trebui sa fiu cat mai Light in materie de bagaje ... a dat careva cu cloncul pe astfel de lacuri ? Se stie ca pe acolo bate vantul cam 90% din an ...mi-ar prinde bine o parasuta de deriva ... daca as gasi in Bucuresti ...
Am mai dat la Gura Portitei acum multi ani , dar pe atunci nici macar pescar amator nu ma puteam numi ... de fapt de acolo cred ca mi se trage :)))
Multumesc
Always Catch & Release

  • Autorul acestui subiect este »silure4ever«

Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 4. august 2012, 07:40

Am inceput sa numar orele pana la plecare :)
Din Pacate inca nu am o strategie stabilita despre cum sa abordez aceasta partida de pescuit ...stiu sigur ca voi pescui in toate stilurile posibile .. inclusiv la somn cu momeala vie la suprafata apei ( metoda macara)..dar mai ales la spining ... in cautare de rapitor ..As avea o intrebare pentru veteranii spiningului : Ce voblere nu ar trebui sa-mi lipseasca din trusa in aceasta perioada a anului cunoscand particularitatile zonei ( canaluri , lacuri , apa nu foarte adanca)?
Always Catch & Release

3

joi, 11. aprilie 2013, 00:06

:gandesc: Silure4ever, a trecut ceva timp din august 2012 pana acum, poti sa spui ce-ai facut? Ai reusit sa ajungi in Periteasca Mica? :noroc:

Subiecte asemănătoare