Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »silure4ever«

Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 2. iulie 2012, 11:33

Gura Portitei - Jurilovca - Golovita - Razim - Sinoe

In perioada 6-10 august , voi face o partida de pescuit la Gura Portitei de placere cu familia , In jurul locatiei , pe canalele din jur si in Lacurile Golovita si Sinoe .In special voi cauta somnul , dar in functie de timp voi pescui dimineata devreme si seara la somn , respectiv salau, crap, stiuca si alte specii de pesti in cursul zile. MErg cu Familia , sotia la piscina si la mare pe plaje , eu cu baiatul de 11 ani la pescuit cu barca ..Din Pacate am sunat la receptie si mi-au spus ca nu am voie cu motorul (n-am inteles de ce , poate aveti voi vreo explicatie ) dar ma rog ...si va trebui sa inchiriez o barca cu vasle de la receptie... Ce rugaminte am eu la voi.. Daca imi puteti da ceva sfaturi , cu privire la locatiile pe care ar trebui sa insist , momeli , metode pentru aceasta perioada a anului , orice sfat pe care-l puteti impartasi v-as fi recunoscator . Momeli , voblere pentru somn , stiuca , si in general ce nu ar trebui sa-mi lipseasca din trusa .Va trebui sa fiu cat mai Light in materie de bagaje ... a dat careva cu cloncul pe astfel de lacuri ? Se stie ca pe acolo bate vantul cam 90% din an ...mi-ar prinde bine o parasuta de deriva ... daca as gasi in Bucuresti ...
Am mai dat la Gura Portitei acum multi ani , dar pe atunci nici macar pescar amator nu ma puteam numi ... de fapt de acolo cred ca mi se trage :)))
Multumesc
Always Catch & Release

  • Autorul acestui subiect este »silure4ever«

Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 4. august 2012, 07:40

Am inceput sa numar orele pana la plecare :)
Din Pacate inca nu am o strategie stabilita despre cum sa abordez aceasta partida de pescuit ...stiu sigur ca voi pescui in toate stilurile posibile .. inclusiv la somn cu momeala vie la suprafata apei ( metoda macara)..dar mai ales la spining ... in cautare de rapitor ..As avea o intrebare pentru veteranii spiningului : Ce voblere nu ar trebui sa-mi lipseasca din trusa in aceasta perioada a anului cunoscand particularitatile zonei ( canaluri , lacuri , apa nu foarte adanca)?
Always Catch & Release

3

joi, 11. aprilie 2013, 00:06

:gandesc: Silure4ever, a trecut ceva timp din august 2012 pana acum, poti sa spui ce-ai facut? Ai reusit sa ajungi in Periteasca Mica? :noroc:

Subiecte asemănătoare