Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 29. iunie 2012, 20:43

Avat la Vobler

Salut Anem,
pt tine special, un drill scurt in video.
poate trebuie sa incerci alte naluci pt reusita :bravo:

Video
-

Video



Sa nu-ntelegeti gresit, ca acest Wobbler este acuma rezolvarea sau moartea avatilor, doar pe acesta l-a avut Thomas in barca si a dat dupa avat in locul in care rapea. Dupa aceea a mai incercat cu Wobblerul, dar nimica. Ce-i drept, nici avatii nu mai rapeau.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 29. iunie 2012, 21:15

hehehehe ... misto avatul, pacat ca nu l-au ridicat pentru a il vedea mai bine, asa nu pot decat sa il aproximez la vreo 3, poate 4 kg.

cat despre voblerul ala ... tremur sa pun mana pe ele, in viitorul foarte apropiat ar cam trebui sa fie aruncate si in Po dar avand ca tinta somnul si in concediu pe Dunare vor pleca si in cautarea avatilor, deja stiu si in ce locuri :rizi: ... in locul ala l-am luat pe asta:



... deci are potential :zambet:

cu toate ca si Po-ul tine avati frumosi :zambet:



ps: in privinta nalucilor de avat nu imi fac prea multe griji, adica minim 60-70% din voblerele mele au ca destinatie avatul asta fiind pestele pe care l-am avut in vizor cativa ani (si la care inca nu am renuntat - e prea frumos). somnul a intrat in peisaj de putin timp.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 30. iunie 2012, 10:52

Am și eu câteva voblere la fel, dar nu am crezut că se poate prinde avat cu ele........este bine de știut . :gandesc:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 15. august 2012, 10:48

salut

Ce mod de recuperare trebuie aplicat voblerelor norizi pentru a fi pe placul avatilor?

5

miercuri, 15. august 2012, 14:02

Salut,modelele curente, adica SM ( in curand o sa apara si sinking si suspending) la avat lansezi si recuperezi liniar incat sa vina sub pelicula... cel putin EU asa am prins ... insa in majoritatea cazurilor atacul a survenit in primi 5 m de la locul impactului cu apa.... daca dai dupa somn sau stiuca e bine sa recuperezi cat mai incet posibil sa formeze valuri in V, cu multe opriri ... atacurile sunt spectaculoase :bucuros2:

Subiecte asemănătoare