Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

21

miercuri, 4. iulie 2012, 13:59

Merg şi la spining dar, deocamdată, prefer staţionarul. Îmi place liniştea de pe malul apei şi să aud clopoţeii cum sună aşa deodată.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

22

miercuri, 4. iulie 2012, 19:04

Deci spinning! Anul acesta mi-l dedic spinningului la somn pe Mures.La stationar nu mai am rabdare (am dat 3 zile in Italia si alea printre beri si sticle de vin :noroc: ) ...Sper sa ajung din nou in toamna in Italia ,unde sunt convins ca-l voi rupe la spinning! :bucuros2: Sau el pe mine...

Răspunsuri: 143

Membru din: 16. aprilie 2012

Locație: Sibiu

  • Scrie un mesaj privat

23

miercuri, 4. iulie 2012, 22:03

Am votat spining . pescuiesc exclusiv la spinning de mai multi ani , e mai dinamic , e mai permisiv ( schimb specia vizata in 30 secunde avind in barca permanent mai multe lansete si un ,, dulap" cu naluci ) permite abordari (unghiuri ) diferite ale locurilor lucru imposibil de pe mal si in plus evit compania neplacuta a altor ,,pescari" . uneori simt lipsa orelor de leneveala la umbra in sezlong , fiorul dat de sunetul clopoteilor , adrenalina data de batul care zboara de pe cracan si se opreste in sfoara cu care e priponit , ceaunul inevitabil partidelor de stationar , drilul cu o mreana nervoasa ..... de 3 ani imi promit o iesire la stationar (mreana sau caras ) si de fiecare data ma trezesc tot in barca tot cu betele de spin si cu ,,dulapul" cu naluci . cit ma mai duc singur cu vorba ? pina cind ? :rizi: :rizi: :rizi:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

24

miercuri, 4. iulie 2012, 22:32

Am votat spining . pescuiesc exclusiv la spinning de mai multi ani , e mai dinamic , e mai permisiv ( schimb specia vizata in 30 secunde avind in barca permanent mai multe lansete si un ,, dulap" cu naluci ) permite abordari (unghiuri ) diferite ale locurilor lucru imposibil de pe mal si in plus evit compania neplacuta a altor ,,pescari" . uneori simt lipsa orelor de leneveala la umbra in sezlong , fiorul dat de sunetul clopoteilor , adrenalina data de batul care zboara de pe cracan si se opreste in sfoara cu care e priponit , ceaunul inevitabil partidelor de stationar , drilul cu o mreana nervoasa ..... de 3 ani imi promit o iesire la stationar (mreana sau caras ) si de fiecare data ma trezesc tot in barca tot cu betele de spin si cu ,,dulapul" cu naluci . cit ma mai duc singur cu vorba ? pina cind ? :rizi: :rizi: :rizi:

:apl:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

25

miercuri, 4. iulie 2012, 23:20

incet incet creste numarul "spinning-arilor" si inca mai sunt cunoscuti care n-au votat ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

26

marți, 10. iulie 2012, 10:47

stationar , dar anul acesta vreau sa invat sa pescuiesc la clonc ...

:pescuit:

C. B.

Șalău

Răspunsuri: 210

Membru din: 22. august 2012

Locație: Suceava

  • Scrie un mesaj privat

27

sâmbătă, 15. septembrie 2012, 18:53

Am votat stationar deoarece pana acum am incercat doar la stationar,mai putin la spinning,insa din aceasta toamna voi pescui si la spinning deoarece mi se pare mai interesant acest stil de pescuit si mai ales pentru ca unchiul meu si-a luat barca.
La clonc nu am incercat ,dar poate in viitor voi invata sa pescuiesc si la clonc.Pana la urmamai am destul timp in care sa invat :ochi: .
Fir intins!

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

28

luni, 8. octombrie 2012, 20:29

1.- clonc
2.- spining

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

29

luni, 8. octombrie 2012, 21:37

am inceput anul asta sa caut somnul la artificiale si cam destul de tarziu, dupa care am descoperit forumul si pescuitul la clonc de care pur si simplu m-am indragostit:) zoran e de vina.
deci ... CLONC

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

30

luni, 8. octombrie 2012, 21:41

Consoarta zice: bine ca dupa ce ca stai toata saptamana cu nasu-n calculator, cand pleci in weekend la pescuit tot cu nasu-n display (sonar) stai... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

31

luni, 8. octombrie 2012, 21:53

"boala" grea pescuitul asta:)

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

32

luni, 8. octombrie 2012, 22:01

zoran e de vina

da-da, dati toti vina pe mine... :rizi:
Cel mai frumos pescuit ce l-am cunoscut vreodata, si voi ma condamnati... :necajit:

Cu toate astea, eu totusi va ... :love:

:rizi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

33

luni, 8. octombrie 2012, 23:52

Foarte multi ani l-am cautat la stationar iar de vreo cativa ani doar la spinning.in prezent insa il caut prin metoda "spinning -stationar" . Nu e nici spinning nici stationar, de fapt e mai mult o combinatie pentru ca de regula procedez tot la partide de weekend in care dupa ce in prealabil caut loc bun pe mal (ca la stationar) instalez tabara cort, pat , masa etc.(ca la stationar) beau :noroc: in sezlong la umbra si-l astept pe mustacios sa iasa la papa (tot ca la stationar) dupa care ma duc peste el cu un rastel de bete si-o armata de naluci :pauza: Unde mai pui ca ocazional daca dumnealui nu iasa din vizuina ii mai dau si trezirea cu cloncul in timp ce-i joc o guma sperand ca-l fac :box: prin surprindere.
In final ramane spinning (in sens larg)cu toate ca l-am cautat mai mult pe jigging care-i altu stil (pescuit cu gume) si l-am gasit mai mult pe spinning in sens strict (pescuit cu voblere si linguri). :bravo:

ps. am vazut abia acum topicul asta :nunteleg: (pe viitor o sa fiu mai atent) :bucuros:

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

34

marți, 9. octombrie 2012, 16:09

zoran e de vina

da-da, dati toti vina pe mine... :rizi:
Cel mai frumos pescuit ce l-am cunoscut vreodata, si voi ma condamnati... :necajit:

Cu toate astea, eu totusi va ... :love:

:rizi:

nu am dat vina pe tine in sensul rau. chiar din contra e un pescuit superb si iti multumesc pentru tot sprijinul acordat

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

35

marți, 9. octombrie 2012, 22:11

:bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

36

marți, 9. octombrie 2012, 22:52

zoran e de vina

da-da, dati toti vina pe mine... :rizi:
Cel mai frumos pescuit ce l-am cunoscut vreodata, si voi ma condamnati... :necajit:

Cu toate astea, eu totusi va ... :love:

:rizi:



si eu tot din cauza lui ZORAN m-am indragostit de clonc dar ii multumesc
CONCLUZIA: " tot ce se intampla pe aici exista un singur vinovat "

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

37

miercuri, 10. octombrie 2012, 17:09

:bucuros2: ma bucur ca nu sunt singurul care "il acuza" pe zoran

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

38

vineri, 9. noiembrie 2012, 22:05

mai putin de doua luni pana se va inchide topicul pentru a face loc noului an unde ramane de vazut cum vor fi procentele ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm