Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

dan68

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »dan68«

Răspunsuri: 1

Membru din: 15. decembrie 2021

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 15. decembrie 2021, 16:02

Motor Barca 508 mm

Buna ziua,
Am o rugaminte cine ma poate ajuta cu un raspuns tehnic competent. Am comandat o barca Lotus major si am primit-o de aproximativ 7 luni.
Doresc sa cumpar pentru ea un motor nou de 20 CP in 4t. Avand in vedere ca oglinda (masurat de la partea superioara pana ia chila) are aproximativ 505mm am cautat un motor adecvat.
Fabricantul barcii(intre timp a si inchis firma) mi-a spus sa pun un motor cu cizma de 508mm. Am comandat un Mercury la o firma din oras care mi-a spus ca in catalog acest motor figureaza cu dimensiunea solicitata. In realitate motorul are de la menghina pana la aripa anticavitatie 560mm.
M-am interesat la motorizare Honda la Yamaha si toate la cizma lunga au aproximativ 560mm. Ce motor gasesc cu 508mm real?
Va multumesc anticipat pentru raspuns.

Subiecte asemănătoare