Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 22. iunie 2012, 16:08

surprize ... in timp ce cautam somnul ...

m-am gandit sa deschid un nou topic pe unde sa ne mai “laudam” cu ce am prins in timp ce cautam dedicat somnul … ca o fi la spinning sau pentru unii la stationar.

nu stiu cum se facea dar anul trecut pana in perioada asta pescuind dedicat doar dupa avat aveam deja nu stiu cati somni pierduti (rupturi) si doar unul ce poate mergea spre 5-6kg scos la mal. in momentul in care ma puneam sa caut somnul parca de-al naibii ce erau nu veneau deloc dar prindeam in schimb alti pesti.

mai jos bag cateva poze cu cateva de astfel de “surprize” de care am avut parte cand cautam somnul ...











astept si pozele altora ... sunt convins ca vor fi destule ... :saluti:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 22. iunie 2012, 19:00

Nu am poza doveditoare... In urma cu multi ani, pescuiam pe canalul Lipoveni in imediata apropiere a satului Dunavatul de jos. Era o zi ploiasa si pacaleam somotei asa la kg. La un moment dat, in urma unei trasaturi similare cu cele anterioare dau teapa si incepe munca. Dupa cateva minute am dat afara o anghila de aproape 5kg. Momeala a fost lipitoare.

Subiecte asemănătoare