Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 21. iunie 2012, 20:19

"Bojen Clip"

Am gasit in catalogul UniCat in limba germana acest accesoriu / aceasta denumire care cred ca se refera la un fel de clips (ceva ca un carlig de rufe).
Am impresia ca se poate folosi la pescuitul "la pom" sau "la geamandura". (nu cunosc limba germana si textu` asociat ii oricum destul de scurt)
CRED ca inlocuieste "monofilamentul de rupere", firul principal fiind prins cu acest clips care-i solidar cu pomu`/geamandura si eliberat la intepare.
Nu stiu daca am explicat suficient de bine... ati vazut / folosit ceva de genu` asta? La asa ceva se utilizeaza? :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 21. iunie 2012, 20:24

Mi-ai dat o super idee. Exista in comert swingere din plastic, fosforescente, care se leaga de suport (sau pichet), care se pot lesta la pret de 0,5 - 1 leu/bucata. Se pot folosi fara nicio problema in stilul "la copac" sau "geamandura". Pentru chestia asta ai o bere brumata de la mine cand reusim sa ne intalnim. :noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 21. iunie 2012, 20:26


Mi-ai dat o super idee. Exista in comert swingere din plastic, fosforescente, care se leaga de suport (sau pichet), care se pot lesta la pret de 0,5 - 1 leu/bucata. Se pot folosi fara nicio problema in stilul "la copac" sau "geamandura". Pentru chestia asta ai o bere brumata de la mine cand reusim sa ne intalnim.


Asteptam poze! :ochi: nu numai cu berea, ci si cu ...ideea finalizata.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 21. iunie 2012, 20:32

Acum nu pot. Maine sunt de scarbici (lucrez cate 24 ore). Sambata cand ajung acasa pun poza cu acel swinger de kko dar care poate fi foarte util.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 21. iunie 2012, 20:36

Am gasit in catalogul UniCat in limba germana acest accesoriu / aceasta denumire care cred ca se refera la un fel de clips (ceva ca un carlig de rufe).
Am impresia ca se poate folosi la pescuitul "la pom" sau "la geamandura". (nu cunosc limba germana si textu` asociat ii oricum destul de scurt)
CRED ca inlocuieste "monofilamentul de rupere", firul principal fiind prins cu acest clips care-i solidar cu pomu`/geamandura si eliberat la intepare.
Nu stiu daca am explicat suficient de bine... ati vazut / folosit ceva de genu` asta? La asa ceva se utilizeaza? :)


Scuze, am omis...da, inlocuieste mono de rupere, si cu o piulitza se poate regla fortza de prindere pe fir.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 21. iunie 2012, 20:40

Multzam Zoran.
Eugene, la hangeru` asta te referi: :)
»informer« a atasat urmatoarele fisiere:
  • hanger.jpg (8,48 kB - 4 ori coborit - ultima oara: 12. octombrie 2015, 18:13)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

joi, 21. iunie 2012, 21:30

Ala este :ochi:
Eu intotdeauna am facut confuzie intre un hanger (spanzurat) si un swinger :rizi:

marian.c

Oblete

Răspunsuri: 56

Membru din: 14. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Calator

  • Scrie un mesaj privat

8

joi, 21. iunie 2012, 21:33

Sau asta
Intoarce-ti fata spre Soare si toate umbrele vor fi in spatele tau.

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

9

joi, 21. iunie 2012, 22:19

Exact ala l-am vazut in catalog, Mariane. :noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

marian.c

Oblete

Răspunsuri: 56

Membru din: 14. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Calator

  • Scrie un mesaj privat

10

joi, 21. iunie 2012, 22:31

Cred ca fost cam 50 lei.
Am cumparat multe si nu mai stiu exact, dar pe acolo 40 si ceva 50 de lei.
E un magazin in bucuresti.
Intoarce-ti fata spre Soare si toate umbrele vor fi in spatele tau.