Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »acuciureanu«

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 28. iulie 2020, 00:48

Se vand combo spinning la somn + 2 lansete spinning la stiuca si nu numai

Combo somn:
Lanseta:
Zeck Blinker Jorg Spin
Lungime = 270cm
Putere lansare: 30-180g
Segmente: 2
Pret: 100€ sau echivalentul in RON
+
Mulineta:
Shimano Biomaster SW 8000PG-A
Echipata cu fir PowerPro Maxcuatro de 0,32mm(50LBS)
Pret: 250€ sau echivalentul in RON.

Combo-ul este intr-o stare excelenta, are maxim 10 partide(cred ca exagerez) de pescuit, iar ultima a fost in septembrie 2018. Asta este si motivul pentru care renunt la el.

Lanseta:
Rapture Calibra
Lungime: 240cm
Putere de aruncare: 14-50g
Actiune: Fast
Segmente: 2
Pret: 30€ sau echivalentul in RON

Lanseta:
Berkley Cherrywood HD Spin
Lungime: 240cm
Putere de aruncare: 7-28g
Actiune: Fast
Segmente: 2
Pret: 20€ sau echivalentul in RON

Ultimele 2 lansete au fost folosite la pescuitul stiucii si si-au facut treaba foarte bine, dar a venit timpul pentru upgrade. Lanseta Rapture Calibra am folosit-o pentru naluci mai grele la stiuca, dar destul de putin, avand in general rezultate mai bune pe naluci mici sau medii. Berkley in schimb a prins sute de stiuci(mai mult marlite), iar pentru pretul ei este o super lanseta. Ambele se afla intr-o stare foarte buna.

Pret pentru tot pachetul: 370€ sau echivalentul in RON ---- P.S. Eu am dat mai
mult pe mulineta Shimano decat cer pe toate la un loc
. :zambet:


Toate cele mentionate pot fi vazute in Bucuresti si eventual predate personal. Pentru cei care nu vin personal trimit doar cu plata in avans cel putin a transportului. Preturile nu includ transport, cred ca sunt destul de decente si nu sunt negociabile.
Telefon contact: 0741774173

  • Autorul acestui subiect este »acuciureanu«

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 3. septembrie 2020, 19:53

Mai este valabil doar combo-ul de somn la 330€ sau vandute separat la pretul postat. :noroc: