Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

nmmarine

Oblete

Răspunsuri: 6

Membru din: 30. iunie 2012

Locație: Petresti, DN1, Ilfov

  • Scrie un mesaj privat

21

sâmbătă, 30. iunie 2012, 21:35

Humminbird 718

inca ceva.....am vazut ca sunt doua tipuri de humminbird 718....unul portabil si celalalt nu crezi ca ambele se pot monta?....multumesc


Nu exista doua tipuri de sonare Humminbird 718; exista doar doua variante de preturi; prima varianta se refera la sonarul in varianta standard din fabrica- adica sonda Duall Beam ( 2 conuri); a doua varianta este sonarul Humminbird 718 - fara sonda- pentru cei care vor sa-si cumpere acest sonar cu sonda Quadra Beam . NU avea rost sa-i "oblig" pe cei care vor acest sonar cu sonda Quadra Beam sa plateasca 2 sonde.. inutil. Daca mai ai intrebari.. nu ezita.. Salutari Adrian B. Marine-shop.ro

  • Autorul acestui subiect este »landshut«

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

22

sâmbătă, 30. iunie 2012, 22:50

chiar exista si in varianta portabil adica in pachet cu bateria in acea cutie cum sunt la toate fischfinderele portabile plus suportul care se monteaza pe oglinda barcii.......intra pe ebay si vei gasi....preturi diferite dar si accesorii diferite :noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

23

duminică, 1. iulie 2012, 04:25

chiar exista si in varianta portabil adica in pachet cu bateria in acea cutie cum sunt la toate fischfinderele portabile plus suportul care se monteaza pe oglinda barcii.......intra pe ebay si vei gasi....preturi diferite dar si accesorii diferite :noroc:


Salut Landshut,
asa este cum spuneti amandoi. Varianta de baza este cu dual-band. Apoi, pt a putea vinde dupa preferintele clientului, s-au oferit sonarele in 2 variante:
1. cu dual
2. cu quadra-beam (pt a nu fi nevoit sa cumperi un set complet cu dual, dupa care iti mai iei o sonda)

Varianta portabila si-o poate fiecare magazin/ shop face cum vrea, cu gentuta de alu sau din material, sau chiar ca seturi complete, cu bara+gentuta+aku+incarcator.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

  • Autorul acestui subiect este »landshut«

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

24

duminică, 1. iulie 2012, 18:18

asta ziceam si eu.....ca sunt oferte cu geanta si bara de montaj si cu mai stiu eu ce baga astia la fiecare oferta.....si ei le numesc portabile....

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

25

duminică, 1. iulie 2012, 18:51

Am mai scris pe undeva... Eu am un Humminbird 160P (adica portabil). In pachet a venit cu acumulator, incarcator, suport sonar, ventuza pentru sonda (se prinde pe oglinda barcii) si husa din material textil gros. Nu este vorba de oferte pe care le face producatorul, ci de variante comerciale. Varianta portabila, in cazul meu, a fost cu vreo 30% mai scumpa. Din ce am vazut pe site-ul producatorului variantele portabile se comercializeaza numai pentru sistemul cu grade Farenheit si feets. Cele cu unitati europene (grade celsius si metri) nu sunt in varianta portabila. Probabil ca asta se datoreaza si faptului ca europenii folosesc 220V si nu 110V.