Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.
Sări de informațiile utilizatorului
Membru din: 25.04.2012
Locație: Giroc
Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat
In ideea ca mai citeste cineva pe aici, intreb si io...![]()
Peste doua saptamani merg pt. prima oara la o cabana pe malu` lacului Cincis, Hunedoara si habar n-am ce scule de pescuit sa iau.
As vrea sa stiu la ce credeti ca ar fi mai potrivit sa pescuiesc pe acel lac... daca ar fi dupa mine as pescui la ceva rapitor in timpul zilei, din barca si la stationar seara, de pe mal da` nu stiu pt. ce specii sa ma pregatesc.
Pot sa iau orice fel de scule, pluta, feeder, bete crap, si de la UL la H pt. spinning...
Deasemenea nu stiu ce trebuie sa am in afara de permisul ANPA.
Apreciez orice sfat pertinent.
![]()
Este o nebunie intreaga cu lacul asta, deci nu-ti bate capul! Ai Anpa dute si pescuieste . Sări de informațiile utilizatorului
Membru din: 25.04.2012
Locație: Giroc
Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat
. Zamfi, tare as vrea sa mai vad un crap din Cincis, n-am mai fost demult acolo dar cred ca a ajuns legendă.
marea probleme sunt termicele! Acestea permit un braconaj usor, plus alte sporturi de apa care naucesc pestele...Cincisul a cunoscut vremuri exceptionale dpdv piscicol. Doar ca lacomia umana i-au pus capac! Ca in multe alte locuri.
Sări de informațiile utilizatorului
Membru din: 25.04.2012
Locație: Giroc
Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat
Sări de informațiile utilizatorului
Membru din: 25.04.2012
Locație: Giroc
Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat
Cand te mai duci , vino mult in jos catre Casa Alba si podurile 1 si 2 .Iti spune lumea daca intrebi.
... asa-i daca ai prea multe la tine, ramai intr-o stare de incertitudine... o sa am ce face la urmatoarele vizite...
Din pacate acum sunt ridicati intre ape , parerea mea si e greu sa-i boncanesti cu jigul pe fund .Trena este mama lor acum ,dar este un pescuit urat ! Daca te duci cu sonarul pe "oala mare" , posibil sa vezi pestii undeva in 10 m adancime.De pasnic zic.Sub ei stau salaii .Si stiucile ... Oricum un lac greu spre foarte greu , mai ales cand nu.l stii deloc.
Pentru Software-ul: Burning Board®, dezvoltat de WoltLab® GmbH






