Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

toni 54

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »toni 54«

Răspunsuri: 20

Membru din: 26. iulie 2013

Locație: calarasi

Profesia: inginer pensionar

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 28. martie 2020, 09:22

cer ajutor pt remedier sonarului

Detin un sonar Eagle FishEazy 245DS.Dintr-o greseala copilareasca am topit mufa care vine de la sonda si intra in mufa sonarului.Nu mai pot identifica pozitionarea firelor.Daca cineva detine cunostinte la acest subiect si e dispus sa ma ajute,as fi foarte bucuros.
multumesc

Răspunsuri: 4

Membru din: 10. octombrie 2019

Locație: Braila

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 31. martie 2020, 13:05

Buna ziua. Problema dvs am avut-o si eu la un lowrance x4 pro și nu este nici o dificultate. Am cautat pe site-urile de specialitate configurația pinilor la mufa sondei si am reuși sa o găsesc. Se poate adapta orice pereche de mufe in plaja de dimensiuni acceptata de carcasa...Deci problema se poate rezolva elegant. Imi pare rău ca nu pot sa va trimit poze cu adaptorul pe care l-am făcut....O zi bună!

Subiecte asemănătoare