Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

caty

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »caty«

Răspunsuri: 14

Membru din: 3. august 2016

Locație: Hunedoara

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 19. iulie 2019, 14:21

Recomandarea lanseta si mulineta

Colegii pescari ce lanseta si mulineta ziceti sa achizitionez pt pescuit la spinning cu oscilante si shaduri? Din pacate nu am posibilitatea in zona mea sa tin in mana lansete dedicate spinningului la somn incat ca sa stiu ce sa aleg...

Ma tot uit la marcile MadCat,Zeck....si imi trebuie o lanseta care sa fac fata la orice @Zoran daca ai ceva de spus legat de asta sa stii ca in august fac comanda la tine pe site :prieteni: ...imi plac oscilantele de acolo!
Sunt deschis catre orice propunere si pareri! Fire intinse si somni mari! :noroc:

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 23. iulie 2019, 14:16

Eu am o Ryobi Arctica CF 8000 pe o lanseta Daiwa megaforce jig 100-200g, 2,7m (lanseta nu se mai gaseste, poate cu ceva sansa) si Shimano PG 8000 cu aceeasi lanseta dar de 2,4m. Sarbi am inteles ca folosesc Okuma Azores 5500, iar din ce am citit lanseta Zeck este pt somni mari. Poate mai spun alti colegi ce folosesc.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

caty

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »caty«

Răspunsuri: 14

Membru din: 3. august 2016

Locație: Hunedoara

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 24. iulie 2019, 18:54

Salutare si mersi de raspuns!

Voi vedea in final ce aleg....lanseta de la Zeck imi place foarte mult ca sa fiu drept! Acum mai intreb una...firul ..ce dimensiune folosesti?
Eu caut un combo cu care sa fac fata la orice situatie in ceea ce priveste pescuitul la somn...mai ales ca din august plec in Germania cine stie pe celocuri cu somn mare ma voi duce...

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 24. iulie 2019, 22:18

Textil de 0,32 si forfah din textil de minim 1mm. Daca pui mono la forfah va produce vibratii in apa.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Subiecte asemănătoare