Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Piranha

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »Piranha«

Răspunsuri: 3

Membru din: 4. iunie 2019

Locație: Timisoara

Profesia: Agent imobiliar

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 4. iunie 2019, 19:28

Cazare la Dunare/intrarea in Cazane Moldova Noua

Salut din nou! Am pasiunea asta a pescuitului de vreo 10-12 ani(nu ca alti colegi care o au de o viata). In rastimpul asta, mi-am dat seama ca cel mai fain loc de pescuit e Dunarea...cu cat dai la o balta cu plata sau cu cat bantui raurile timp de o luna, mergi un weekend sanatos cu de toate la Dunare. Eu personal merg in zona Clisura/Moldova Noua. Am fost mult si in partea Clisura Divici/Bazias, dar mai nou e parc natural...deci nu poti pescui de pe mal, ci de dupa geamanduri inspre curs.
Tot in timpul asta mi-am facut mai multi prieteni si va las aici doua link-uri cu locatii pentru cazare. Sunt bune la pret, curate si mai ales situate in pozitii ideale pentru pescuit. Am prins somn, caras, crap.
Prima locatiePensiune Trei Margarete : situata strategic la intrarea Dunarii in Cazane. Daca nu vreti sa pescuiti de pe pontonul pensiunii,pe o raza de 10 km sunt jde locuri faine.
A doua locatie e o casa de inchiriat chiar pe malul Dunarii,in "balta" dintre Moldova Noua si Coronini, paradisul carasului, crapului si somnului....

N.B. Proprietarul pensiunii e un guru al pescuitului la somn....

Sper sa va fie de folos si moderatorii sa-mi accepte mesajul. Proprietarii imi sunt prieteni apropiati si m-am gandit ca fac un serviciu si colegilor de forum si lor.