Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Piranha

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »Piranha«

Răspunsuri: 3

Membru din: 4. iunie 2019

Locație: Timisoara

Profesia: Agent imobiliar

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 4. iunie 2019, 19:28

Cazare la Dunare/intrarea in Cazane Moldova Noua

Salut din nou! Am pasiunea asta a pescuitului de vreo 10-12 ani(nu ca alti colegi care o au de o viata). In rastimpul asta, mi-am dat seama ca cel mai fain loc de pescuit e Dunarea...cu cat dai la o balta cu plata sau cu cat bantui raurile timp de o luna, mergi un weekend sanatos cu de toate la Dunare. Eu personal merg in zona Clisura/Moldova Noua. Am fost mult si in partea Clisura Divici/Bazias, dar mai nou e parc natural...deci nu poti pescui de pe mal, ci de dupa geamanduri inspre curs.
Tot in timpul asta mi-am facut mai multi prieteni si va las aici doua link-uri cu locatii pentru cazare. Sunt bune la pret, curate si mai ales situate in pozitii ideale pentru pescuit. Am prins somn, caras, crap.
Prima locatiePensiune Trei Margarete : situata strategic la intrarea Dunarii in Cazane. Daca nu vreti sa pescuiti de pe pontonul pensiunii,pe o raza de 10 km sunt jde locuri faine.
A doua locatie e o casa de inchiriat chiar pe malul Dunarii,in "balta" dintre Moldova Noua si Coronini, paradisul carasului, crapului si somnului....

N.B. Proprietarul pensiunii e un guru al pescuitului la somn....

Sper sa va fie de folos si moderatorii sa-mi accepte mesajul. Proprietarii imi sunt prieteni apropiati si m-am gandit ca fac un serviciu si colegilor de forum si lor.