Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 23. martie 2019, 05:58

A-TEC-Crazee-Eging-S862M-Aori-Stick noua mea lanseta pentru avat-salau..






A-TEC-Crazee-Eging-S862M-Aori-Stick

La aproape 2.60 m, cantareste 123 gr, si se echilibreaza perfect cu o mulineta de 240 gr, dupa cum se vede in imagine.. Din pacate avatii nu au cooperat, alytfel cred ca aveam driluri de vis. Blank slim de la 10 mm pe butt la 1.7 mm pe tip. Incadrata corect in clasa de putere medium. Actiune rapida, in sarcina este progresiva , cedand treptat pe masura ce se incarca blancul. Blancul este cat se poate de drept , fara deviatii, lucratura destul de buna. Toate componentele sunt Fuji , personaizate pt. A-TEC.
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 26. martie 2019, 09:29

Pare ok , desi eu prefer echilibrarea la rasul tamburului mulinetei , sau chiar mai aproape de piciorul mulinetei. Chestie de priza ...Ce inele are pe ea ? Si cate? Ca eu oscilez intre asa ceva si o Favorite Vizor care la 2,40 m are 118 g .De fapt este pe drum dar sa vad daca imi place .Daca nu o returnez ca am vorbit cu vanzatorul si vad de ceva similar cu a ta. Multuumesc.

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 26. martie 2019, 11:56

A-TEC Crazee Eging S862M Aori Stick Spinnrute

Ai aici toate datele tehnice. Inelele sunt O RING FUJI.

Fuji CONCEPT "O" - Cost Effective Guides Without Compromising Quality - Fish On! Magazine - Live Your Passion

Am intrrebat la Tailwalk daca aceste inele rezista la firul textil. Pun un copypaste cu raspunsul mai jos..

'''''''''Thank you for message and question.
I guess textile thread means PE line (polyethylene line), it is no problem to use textile thread with O RING.
I recommend SiC or TORZITE RING for big fish like tuna or saltwater target.. But it is good enough for almost target with O RING.'''''''

Mie atat de mult actiunea acestei lansete pentru squid, incat mi-am luat si medium si medium light..Ca aplicatii.. jiguri relativ usoare, monturi texas,carolina, woblere minnow,oscilante chiar..Dcaa se vor taia inelele no problem, voi pune altele mai rezistente, dar blancul cat e de usor si bine echilibrat m-a convins pe deplin..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 26. martie 2019, 15:47

Am inteles.Sa vad ce si cum.Multumesc.