Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

andrei

Biban

  • Autorul acestui subiect este »andrei«

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 14. iunie 2012, 22:01

firul unicat dream fish

cunoaste cineva acest fir!? pt stationar la grund mar interesa cel de 0.55 de67kg va rog impresii cam cat incape pe slammer760? va multumesc!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 14. iunie 2012, 22:27

pt stationar la grund mar interesa cel de 0.55 de67kg va rog impresii cam cat incape pe slammer760? va multumesc!
Uita-te la postarea lui Zoran de aici, postarea a 4-a: Mulinete Penn 650/850SSm
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

dinu55

Biban

Răspunsuri: 79

Membru din: 28. martie 2012

Locație: TG-JIU

Profesia: Pensionar

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 15. iunie 2012, 12:27

Eu posed asemenea fir Dream Fish de 0,40 si 0,55mm dar este mult sub cel de la GigaFish Powerline de 0,53mm care la-m primit de la Zoran de exemplu,culoare,modul cum este impletit firul deci GigaFish cu mult peste DreamFish. :zambet:

andrei

Biban

  • Autorul acestui subiect este »andrei«

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 15. iunie 2012, 12:53

Multumesc ,Dinule!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 15. iunie 2012, 13:02

Salut Andrei,
nu cunosc firul de la Unicat, pt ca in forumurile Germane nu am auzit sa-l fi recomandat sau laudat cineva (inca), si nici in magazinul de pescuit din Rastatt nu l-am gasit (am fost adiniaori sa caut, am vrut sa vad cum este, dar nu-l au in program). Nu pot sa ma dau cu parerea...

Intradevar, ca raport pret/calitate firul gigafish e ok, chiar mai ok decit alte fire de renume, pe care ma abtin sa le scriu aici. In curind va iesi de la gigafish un fir nou, o noutate pe piata, un fir impletit in spirala. Mareste rezistenta de frecare a firului, este perfect rotund, iar tractiune acestuia este cam cu 20% mai mult ca acuma (ceea ce e bine la noduri). Singurul lucru prost este procedeul de impletire, ca se lasa impletit de 3x mai incet decit Powerline-ul, ceea ce il va face mai scump decit Powerline.
Astept si eu cu nerabdare acest fir, dar nu cred ca va iesi inainte de septembrie.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

andrei

Biban

  • Autorul acestui subiect este »andrei«

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

6

vineri, 15. iunie 2012, 13:47

Multumesc Zoran!am inteles !chestia e ca mi-ar trebui si niste ancore owner st66 marimea 3/0 dar unde gasesc una nu este si cealalta,nu prea se merita sa fac comanda speciala in 2 locuri;pe la magazinele de aici am gasit doargamakatsu ls23 marimea4/0si sunt cam subtiri(pentru stiuca)cred ,la decathlon raionul e doar pentru pescuit la crap si ceva prafuri pentru pesti pasnici nimic pentru somn.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

vineri, 15. iunie 2012, 14:13

owner st66 sunt f bune, dar si f scumpe si f groase in carne. mai sunt si de la unicat ancore, cormoran are special de somn, si f bune sunt aceste ancore mustad: Product News na/product.php?id=1653 (costa 6 buc in jur de 6 euro), sunt suf de solide!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

dinu55

Biban

Răspunsuri: 79

Membru din: 28. martie 2012

Locație: TG-JIU

Profesia: Pensionar

  • Scrie un mesaj privat

8

vineri, 15. iunie 2012, 14:37

Eu folosesc ancore OWNER TREBLE -ST-66TN 4X Sint ancore de 4x mai puternice nr 2|0:3|0:4|0 sint groase si foarte puternice nu se gasesc in RO sint luate din HU. :bucuros2:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

9

vineri, 15. iunie 2012, 14:50

ca tot vorbiti de triple si carlige ... zilele trecute din greseala am dat intr-un magazin de aici de asa ceva :



Yamashita Stainless Double Hook se numesc si la prima vedere (inca nu am apucat sa pescuiesc cu ele) triplele de la Owner (ST66 sau ST51) par niste copii mici ... cred ca poti sa tractezi cu chestiile astea somnul somnilor si nu va reusi sa le indrepte ... plus ca se monteaza si demonteaza foarte usor de pe voblere :bravo:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

10

vineri, 15. iunie 2012, 19:19

arata foarte bine. magazinul ? si pe PM e bine :)
Get Rich or Die Tryin'

Răspunsuri: 21

Membru din: 14. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

11

marți, 6. mai 2014, 22:26

ca sa fiu on topic..despre UNI CAT dream fish m-am interesat azi la un magazin importator iar cuvintele patronului/comerciantului sunau cam asa "este un fir rezistent dar care face destul de repede peruci"...mai departe ..mi-a recomandat tot de la UNI CAT Warlock Extreme... fir care evident il avea doar in varianta rola 1000m la un pret maricel..

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

12

marți, 6. mai 2014, 23:27

ca tot vorbiti de triple si carlige ... zilele trecute din greseala am dat intr-un magazin de aici de asa ceva :



Yamashita Stainless Double Hook se numesc si la prima vedere (inca nu am apucat sa pescuiesc cu ele) triplele de la Owner (ST66 sau ST51) par niste copii mici ... cred ca poti sa tractezi cu chestiile astea somnul somnilor si nu va reusi sa le indrepte ... plus ca se monteaza si demonteaza foarte usor de pe voblere :bravo:

Daca se poate, aici sau pe privat, la ce magazin ai gasit minunatia aceasta? In Italia?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

13

marți, 6. mai 2014, 23:59

Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

14

miercuri, 7. mai 2014, 07:29

Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

15

miercuri, 7. mai 2014, 11:33


Desi erau sanse mici, speram sa fi le fi luat din Romania! :gandesc: :prieteni:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

16

miercuri, 7. mai 2014, 12:08

Desi erau sanse mici, speram sa fi le fi luat din Romania! :gandesc: :prieteni:


Robert, nu te chinui sa dai neaparat de ele … iti poti face treaba linistit inclusiv cu carligele duble de la Owner (au si ei o serie aproape identica cu astea) care din cate stiu este comercializat inclusiv in Romania. Eventual poti merge la magazinul respectiv si intrebi daca poti sa le comanzi. Le am si pe astea si iti pot spune ca sunt aproape identice … si ambele mi se par imposibil de deschis.

Le gasesti aici:
OWNER HOOKS
modelul SALTWATER DOUBLE HOOK

Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm