Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 1. mai 2018, 06:51

Daca nu vezi, nu crezi...

Asteptand duminica sa ajunga Atlassib-ul sa predau niste colete, vad cu coada ochiului cum se misca tufele din dreapta mea. Initial am crezut ca sunt ceva pasarele... privind insa mai atent, am inceput sa deosebesc soricei, care rontaiau la semintele sau polenul florilor din tufe. Eram putin fascinat, ptr ca, la galagia din gara, la multimea de oameni ce treceau pe acolo, nimeni nu ar crede ca stau soriceii agatati in tufe sa se imbie din gustoasele floricele.
Si instant, am facut comparatia cu pestii din dunare, care sunt haituiti atata de pescarii comerciali, cit si de cei sportivi, si cauta in permanenta scut, locuri ferite si linistite...

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 1. mai 2018, 07:08

Eu am vazut recent un bazin cu forma neregulata respectiv un canal serpuit care la un moment dat se largea formand un cerc si apoi se ingusta iar, plin cu crapi koi,sturioni,carasi si chiar un avat am vazut pe acolo. Apa limpede maxim..Atat malurile cat si fundul bazinului erau pietruite..In doua zone erau ceva crengi in apa..ei bine, toti pestii de talie mai mare erau cantonati in zonele acelea..cred ca toti pestii au instinctul asta, cu atat mai mult daca sunt pescuiti..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 1. mai 2018, 15:26

Zorane, soarecii aia cand termina cu florile iar ajung la barca ta din garaj... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 1. mai 2018, 23:52

Zorane, soarecii aia cand termina cu florile iar ajung la barca ta din garaj... :rizi: .

:doarecapu: :rizi: :rizi: :rizi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com