Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 13. aprilie 2018, 18:23

Întâlnirea 2018 din 03-05 august

Anul trecut, într-o zonă extraordinară, pentru o scurtă perioadă de timp am conviețuit cu niște oameni excepționali.
Încă o dată, vă mulțumesc !

Nu pot să mă abțin și să nu povestesc câte ceva.
Nu o să uit niciodată terasa lui Marian plină, toată lume vorbea și râdea în același timp. două zile la rând !
La fel „tabăra” unde, am întâlnit oameni pe care nu i-am văzut niciodată dar, parcă ne știam din totdeauna !
Ce ne-a unit ? De unde au venit aceste legături formidabile ?


Salutari prieteni,
asa ca si in anii precedenti de ne-am adunat si distrat, ar fi pacat sa sarim peste 2018! :noroc:

Astfel, va invit sa organizam impreuna in weekendul 03-05 august o noua intalnire la Divici :bucuros2:

Intalnirea de petrecere va avea loc 48H la "Casuta Wiener", Divici Sat Vacanta nr 2. Aici ne intalnim de vineri pina duminica, ne petrecem, ne chefuim, ne grilluim si ne vom simti bine! Din pacate locuri de cazare nu sunt disponibile direct la casuta, doar de corturi, insa rog pe fiecare din cei interesati si doritori sa vina la reuniune, sa isi rezerve din timp in casutele si pensiunile din apropiere... acestea le voi enumera la final de mesaj.

Altfel ca in anii precedenti, ne vom servi cu bere la sticla - aprovizionare proprie, gratare de pui, mici si peste, si cartofi prajiti, tot din aprovizionare proprie. Bine-nteles ca ne bazam pe bucatarul Vendi si ptr alte preparate, deoarece mai are o gramada de surprize in meniu :buaaaah: si ptr ca nu dorim sa il suprasolicitam, m-as bucura enorm daca cineva se ofera sa il ajute pe Vendi la bucatarie. nu tra' sa fie neaparat unul dintre forumisti, Vendi se intelege excelent si cu partenerele acestora! :bravo:

In mesajul urmator voi face o lista a participantilor, ptr a sti fiecare cam cine va fi prezent.


Si acuma sa trecem la posibilitatile de cazare in zona pe care le cunosc si le pot recomanda:

Marian Voilovici - 0767226976 (cazare super direct la apa, 3 camere, klima, distanta de Party-House 500m)
Pensiunea Alexandra Divici - distanta de Party-House 4,4 km (neaparat e nevoie de sofer)
Obaida - 0 721 688 802 camere la casuta si loc de corturi (cazarea este peste drum de Party-House, 10m distanta - nu cunosc conditiile)
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 13. aprilie 2018, 18:24

Participanti:

Marco (DE)
Vendi - Deta
Dan - Constanta
Zoran - Divici
Informer - TM (Giroc)
Semlecan Gheorghe - Arad
Acuciureanu - Bucuresti
Cyprinus - Zalau
Marius A. - Pitesti
Florin P. - Tg. Jiu
Alex Fixman - Dr. Tr. Severin
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 13. aprilie 2018, 19:24

Marco (DE)
Vendi - Deta
Dan - Constanta
Zoran - Divici
informer - Giroc ;)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4

sâmbătă, 14. aprilie 2018, 11:30

Io il ajut cu mare drag pe Vendi la bucatareala..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Răspunsuri: 67

Membru din: 4. decembrie 2012

Locație: Zalau

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 9. mai 2018, 08:58

Salutare Domnilor!!! Categoric voi da curs invitatiei lui Zoran si daca e cazul il ajut pe Vendi la bucatarie dar mai mult spiritual (sa nu zic "spirtual") cu cate un sfat privitor la palinca:cand sa o bea, cand sa o soarba si cata sa bea sa iasa treaba buna!!!
Paul Zilah

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 9. mai 2018, 09:02

Salutare Domnilor!!! Categoric voi da curs invitatiei lui Zoran si daca e cazul il ajut pe Vendi la bucatarie dar mai mult spiritual (sa nu zic "spirtual") cu cate un sfat privitor la palinca:cand sa o bea, cand sa o soarba si cata sa bea sa iasa treaba buna!!!
Paul Zilah


Paul, si Vendi abea asteapta! :noroc: ca si noi toti, dealtfel :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 26. iunie 2018, 07:14

Salut baieti,
urmatorii doritori mai sunt trecuti pe lista:

Marius A. - Pitesti
Florin P. - Tg. Jiu
Alex Fixman - Dr. Tr. Severin

Va asteptam cu drag1 :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

8

marți, 26. iunie 2018, 16:32

Salutari prieteni,
citeva informatii pentru cei care s-au anuntat la intalnirea din 03.-05. august 2018!

Suntem chiar la organizarea meselor ptr zilele de vineri, sambata si duminca, 03.08 - 05.08... :gandesc:

Suntem de parere ca:

Micul dejun - fiecare sa dejuneze la ce ora doreste si ce doreste, si fiecare si-l pregateste singur! In afara de cel cu hamei... :bravo:
"Pranzul" - ne-am gandit ca intre orele 13:00 si 15:00 sa va servim un snack, din partea casei, o gustarica care sa ne tina de foame pina la cina...
Cina - cea mai importanta si nelipsita masa din zi :rizi: sa o servim toti impreuna, incepand cu ora 18:00

Tin sa va informez ca, ptr pregatirea gustarilor de pranz si a cinei, sa nu va faceti nici o grija, le vom pregati noi, eu si Gabi.

ATENTIUNE! Anul acesta nu vom mai putea servi bere la tap :noroc: Astfel, rugam pe fiecare participant sa isi aduca bauturile care si le doresc ei, noi punem la dispozitie un frigider ptr bauturi!
=======================================================================================================
INFO: ptr ce care isi monteaza cortul in curte, vor avea acces la baie, dus, bucatarie si vesela!

Va asteptam cu drag :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 119

Membru din: 30. noiembrie 2015

Locație: Cluj-Napoca

  • Scrie un mesaj privat

10

marți, 7. august 2018, 11:17

Noi nu am putut să participăm în aces an.

Poate de aceea sunt mai nerăbdător să citesc impresii și să văd fotografii și filme. ( de trei zile urmăresc forumul... :zambet: .)
Mulțumesc !