Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 13. aprilie 2018, 07:49

FishReveal - software update cu greseli

:salut: ,

de curand a aparut update-ul FishReveal la Lowrance ptr Carbon, HDS gen 3 si Elite Ti.
Cu toti cu care am vb pina acuma, cei care au facut acest update, au avut probleme cu functionarea sistemului:
- nu prinde GPS
- nu afiseaza temperatura apei
- nu functioneaza imaginea din dreapta daca se foloseste in paralel 83 + 200 kHz
- imaginea la 2d este pxelata si cu multe impuritati
- scade vizibilitatea la distanta mare la SideScan

Singura imbunatatire este la DownScan.

Ptr a inlatura aceste greseli, trebuie repetat de mai multe ori Hard Resset.

ATENTIE! la Hard Resset dispar toate setarile si puncte/trasee din memorie.


La Carbonul meu am facut de 3x Hard resset pina a functionat cit de cit, insa tot nu am fost multumit de calitatea imaginii 2d si Side Scan... plus de asta s-a si blocat odata imaginea, prima oara de 1 an de zile!

Eu am facut downgrade si acuma merg pe versiunea de soft dinainte de FishReveal. :bucuros2:

Ptr cei interesati de varianta dinainte de FishReveal, Carbon - HDS gen 3 - Elite Ti, va rog sa ma contactati. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 13. aprilie 2018, 08:21

Deci pana si la softu` de sonare o aparut graba asta stupida de a iesi pe piata "din 2 in 2 zile" cu produse testate superficial...?!? :zid: .
Atunci ce sa te miri ca gresesc astia Duster-u` si le cheama inapoi... si cine stie cate alte produse folosim pe care nu le recheama nimeni... :doarecapu: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

3

joi, 31. mai 2018, 08:01

Au aparut versiuni noi de software

UPGRADE SOFT