Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 13. aprilie 2018, 07:49

FishReveal - software update cu greseli

:salut: ,

de curand a aparut update-ul FishReveal la Lowrance ptr Carbon, HDS gen 3 si Elite Ti.
Cu toti cu care am vb pina acuma, cei care au facut acest update, au avut probleme cu functionarea sistemului:
- nu prinde GPS
- nu afiseaza temperatura apei
- nu functioneaza imaginea din dreapta daca se foloseste in paralel 83 + 200 kHz
- imaginea la 2d este pxelata si cu multe impuritati
- scade vizibilitatea la distanta mare la SideScan

Singura imbunatatire este la DownScan.

Ptr a inlatura aceste greseli, trebuie repetat de mai multe ori Hard Resset.

ATENTIE! la Hard Resset dispar toate setarile si puncte/trasee din memorie.


La Carbonul meu am facut de 3x Hard resset pina a functionat cit de cit, insa tot nu am fost multumit de calitatea imaginii 2d si Side Scan... plus de asta s-a si blocat odata imaginea, prima oara de 1 an de zile!

Eu am facut downgrade si acuma merg pe versiunea de soft dinainte de FishReveal. :bucuros2:

Ptr cei interesati de varianta dinainte de FishReveal, Carbon - HDS gen 3 - Elite Ti, va rog sa ma contactati. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 13. aprilie 2018, 08:21

Deci pana si la softu` de sonare o aparut graba asta stupida de a iesi pe piata "din 2 in 2 zile" cu produse testate superficial...?!? :zid: .
Atunci ce sa te miri ca gresesc astia Duster-u` si le cheama inapoi... si cine stie cate alte produse folosim pe care nu le recheama nimeni... :doarecapu: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

3

joi, 31. mai 2018, 08:01

Au aparut versiuni noi de software

UPGRADE SOFT

Subiecte asemănătoare