Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

cosmin10

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »cosmin10«

Răspunsuri: 2

Membru din: 12. martie 2018

Locație: Oradea

Profesia: avocat

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 13. martie 2018, 21:43

ajutor - montare suport sonda sonar pe Romcraft 500

Salut!
Ma numesc Cosmin Man, si sunt din Oradea
Pescuiesc din barca (si) pe Dunare. Deasemenea sunt pasionat de muscarit la munte si de baitcasting la stiuca in Delta.
Logic, ce caut pe un forum despre somn?
Stiu ca pescarii de somn folosesc mult sonarul si va rog sa ma ajutati cu o idee.
Pe Dunare folosesc un Romcraft 500.
Va rog sa ma ajutati, care stiti exact, cum as putea monta monta sonda sonarului pe barca.
Spun cine stie exact, deoarece Romcraftul ( de fapt fiecare barca ) are un bandou de cauciu lateral, si ma intereseaza daca pot monta un suport de sonda pe lateralul barcii.
Deasemenea ma intereseaza si o montare pe spatele barcii.
Din pacate barca este in Delta, eu in Oradea, si nu pot proba decat cand voi merge in Delta.
Deci, varianta 1 ( la care m-am gandit ) cu un suport Jaxon 50-80 sau 30-60 pe partea din spate, in lateralul motorului. Problema!? - oglinda este inclinata si desemenea buza din interior (partea opus oglinzii) este destul de scurta. Va tine montarea suportului acolo?
Varianta 2 - la Totalfihing sunt niste suporturi de sonda Iron Claw Suport barca sonar Iron Claw si Jaxon Suport barca sonar Jaxon 90cm
Oare acestea se pot monta pe lateralul barcii? Incaleca si se culca pe marginea barcii trecand peste bandoul de cauciuc?
Multumesc anticipat si astept sugestii sau chiar mai bine solutii verificate :ochi:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 14. martie 2018, 08:11

Salutare,
Uite aici un suport la care n-am avut probleme sa-l prind pe nici o barca pana acum, se poate regla si in plan fata-spate asa ca nu conteaza inclinarea bordului/oglinzii. e super solid etc.... insa pretul.... e cum e :zambet:
SKRUBBES Edelstahl Geberstange "Speed v2 PLUS" - Echolotzentrum Paderborn
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."