Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Marcel.A

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »Marcel.A«

Răspunsuri: 2

Membru din: 7. martie 2018

Locație: Freiburg, Germania.

Profesia: Electrician

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 7. martie 2018, 12:55

Salut

Bună ziua , sunt de un an si jumătate în Germania si as dorii sa îmi achiziționez un permis de pescuit in Franța . Am avut ocazia in perioada asta de un an si jumătate sa merg cu un pruprie de circa 5 ori la pescuit pe niște afluenți (râuri ) mai micuțe ale Rinului. Zona 68 a Franței. Aș dorii să aflu câteva informații în legătură cu date de prohibiție , zone unde am voie sa pescuiesc pe Rin , zone unde am voie sa pescuiesc noaptea ? Vă mulțumesc anticipat SI mă bucur că m-ați primit pe forum! :salut:

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 8. martie 2018, 09:02

Salut,

Intri pe site-ul Accueil - Cartedepeche.fr - Fédération Nationale de la Pêche en France si vei putea sa cumperi permisul. In Franta e prohibitie la rapitori pana pe 1 mai. Deci nu ai voie cu naluci sau peste viu ori mort. Nu ai voie cu ceva care ar putea captura stiuca. La crap si pesti pasnici poti pescui fara probleme.
Pe site-ul federatiei 68 vei gasi regulamentele si sectoarele unde ai voie sa pescuiesti noaptea : F?d?ration du haut-rhin pour la p?che et la protection du milieu aquatique . Iata si site-ul federatiei vecine : .:: FEDERATION DU BAS-RHIN POUR LA PECHE ET LA PROTECTION DU MILIEU AQUATIQUE

Marcel.A

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »Marcel.A«

Răspunsuri: 2

Membru din: 7. martie 2018

Locație: Freiburg, Germania.

Profesia: Electrician

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 8. martie 2018, 09:10

Salut,

Intri pe site-ul Accueil - Cartedepeche.fr - Fédération Nationale de la Pêche en France si vei putea sa cumperi permisul. In Franta e prohibitie la rapitori pana pe 1 mai. Deci nu ai voie cu naluci sau peste viu ori mort. Nu ai voie cu ceva care ar putea captura stiuca. La crap si pesti pasnici poti pescui fara probleme.
Pe site-ul federatiei 68 vei gasi regulamentele si sectoarele unde ai voie sa pescuiesti noaptea : F?d?ration du haut-rhin pour la p?che et la protection du milieu aquatique . Iata si site-ul federatiei vecine : .:: FEDERATION DU BAS-RHIN POUR LA PECHE ET LA PROTECTION DU MILIEU AQUATIQUE
Mulțumesc foarte mult . :prieteni: sâmbătă va fi prima zi de pescuit din anul acesta :pescuit: îmi place mult forumul :love: este ceea ce căutam. :apl: :apl:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

sâmbătă, 10. martie 2018, 15:02

Bine ai venit, Marcel, fir intins!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!