Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Nelutu

Biban

  • Autorul acestui subiect este »Nelutu«

Răspunsuri: 126

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 28. februarie 2018, 11:50

Forum banatul

A revenit la viata forumul Banatul.eu. Sper sa tina mai mult de data asta ... :zambet:

2

miercuri, 28. februarie 2018, 20:34

Am inteles ca AJVPS a concesionat toate apele curgatoare din judetul timis . Cu permisul la Banatul \ unde poti pescui ?

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 28. februarie 2018, 20:40

Cica Banatul a concesionat ape in MH si in CS... :rizi: .
Io nu stiu exact ce sa fac, sa ma kc pe mine de ras sau sa-mi dea lacrimile... :rizi: .
Deja-i vad pe pensionarii care dadeau la schneideri in golf pe Bega, cotizantii principali la Banatu, mutandu-se pe raul Mraconia, mai sus de lac, dand la mreana vanata... :rizi: .
Bineinteles ca slavitul conducator al asociatiei n-o sa dea nici un detaliu online, ca nu-i obisnuit cu online-u` care nu era cand o inceput el sa fie om al muncii :rizi: ... daca vrei sa afli ceva tre` sa te duci acolo la ei in apartamentu` ala, sa afli intre patru ochi ce si cum... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

4

miercuri, 28. februarie 2018, 22:15

Deja-i vad pe pensionarii care dadeau la schneideri in golf pe Bega, cotizantii principali la Banatu, mutandu-se pe raul Mraconia, mai sus de lac, dand la mreana vanata...
E parerea ta. :ochi:
Parerea mea e ca "bietii" pensionari o sa cotizeze si anul asta la Banatu' deoarece "ei au carnet" si tin la el(is multe vize/stampile acolo...) :rizi: .Tu chiar crezi ca stie vreun pensionar din Timis ca in TM Banatu-i ZERO, sau ca la moioaga(mreana vanata) in MH e ok??Sa fim seriosi....Avem noi, tinerii, dificultati de info, dar pensionarii? :) O sa- si faca saracii pensionari apoi permis si la AJVPS Timis. :doarecapu:
Ceea-ce era 30 lei in 2016, a devenit 0 in 2017, si 150 minim(ca medie pe Tzara) in 2018.Pai nu-i bine?????Era o zicala:"ceea ce-i ieftin se dovedeste a fi pana la urma fff scump"Un fel de ILUZIONISM....TRAIASCA SI..... :saluti:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 1. martie 2018, 11:22

Avem noi, tinerii, dificultati de info, dar pensionarii?

Las` ca nu mai suntem nici noi chiar asa tineri... adica io, la juma` de secol aproape, nu ma consider... :rizi: .
Io nu inteleg de ce tre` considerati pensionarii handicapati??? Am un unchi fost topograf la mina care cu iesirea la pensie si aparitia calculatoarelor o trecut de la planseta de desen la PC, o invatat AutoCAD si tot restu` programelor utilitare, citeste stirile pe net, isi face rezervarile la bai on-line si asa mai departe.
I-adevarat ca probabil inveti mai greu decat la 15 ani da` sa fii refractar si sa nu faci nimic din ce apare nou ca "pe vremea ta era altfel" mi se pare stupid.
Oricum i-am cumparat un pistol la nevasta si i-am zis sa ma impuste dreq daca ma ramolesc in halu` ala... :rizi: :rizi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 1. martie 2018, 18:00

Oricum i-am cumparat un pistol la nevasta si i-am zis sa ma impuste dreq daca ma ramolesc in halu` ala...[/quote]

Dar cartushele...le ai tu ? sä fi atent dacä incepe sä se antreneze... :ochi: