Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

21

sâmbătă, 3. martie 2018, 06:57

Hai n u te eschiva..... sa stie tot poporul cum ai dat la clonc cu nush ce Shimano pina in 100 gr.. :rizi: ca doar nu supradimensionam, nu pierdem placerea drilului..si cum o fost trasatura aia cand s-a mulat firul pe dupa barca?? Si cum o facut cand o pocnit lanseta in doua?? :) Man, extremele nu-s bune in nici un sens, pozitiv sau negativ..io iti spun sincer, la Dunare cand am dat pe verticala cu vibe-uri sau cicade am facut-o cu lanseta mea de spining aia mai zdravana, si cand am vazut niste animale care misunau pe acolo, am preferat sa scot si pun mina pe aia de clonc..mno,cicadele astea grele merg de minune pe Taffi..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

22

sâmbătă, 3. martie 2018, 07:57

Gigi draga, nu ma eschivez deloc dar nu prea inteleg ce raspuns vrei sa-ti dau? :)
Ca sunt pesti mari in Dunare? Ca un somn de 20Kg poate fi imens pt. un echipament si "neglijabil" pt. altul? Ca o lanseta de $20 de slaba calitate nu poate fi facuta covrig fara sa se rupa? Ca la un moment dat m-am apucat de pescuit la clonc cu ce scule am avut? Ca la echipamentul respectiv doar lanseta era de proasta calitate, ca dovada c-am scos pestele cu ea asa rupta? Ca intre timp mi-am luat o lanseta de $35 care tot asa covrig se face da` nu se rupe?
Da mai Gigi, ai dreptate, recunosc toate astea... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

23

sâmbătă, 3. martie 2018, 21:08

Nu frate, ai dat la clonc cu o lanseta subdimensionata ca si putere. Atat. Ca iti intra somn pe cele de salau sau avat, e una, dar cand dai pe verticala , la conc, e altceva, tre' sa fii pregatit..nu mai merge cu finetzuri, mofturi..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

24

sâmbătă, 3. martie 2018, 21:10

Am dat cu ce-am avut la momentul respectiv, am crezut c-am spus deja asta... :nunteleg: .

Ca la un moment dat m-am apucat de pescuit la clonc cu ce scule am avut?
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Subiecte asemănătoare