Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Gabiraptor

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »Gabiraptor«

Răspunsuri: 2

Membru din: 21. ianuarie 2018

Locație: CHISODA

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 28. ianuarie 2018, 10:37

Salut

Salut!



Sunt nou pe forum si as dori sa invat din tainele pescuitului la clonc, Am fost captivat si virusat ireversibil de acest mod de a pescuii in cursul lunii august 2017 cand am avut ocazia sa perticip din barca la o partida memorabila. Daca mai pun la socoteala faptul ca eu am fost cel privilegiat deoarece am avut 3 driluri cu tot atatea finalizari.....asta e sunt bolnav si astept sa vina vara sa ma tratez pe luciu apei. Nu va mai spun ca partea cu insusirea tehnicii de manuire a cloncului a fost un adevarat calvar deoarece reuseam sunete cat de cat apropiate la o incercare din 10 :nervos: . Spre sfarsitul partidei deja ma credeam mare maestru cu o reusita la 3 incercari......doamne ce amintiri.... :bucuros2:


Sunt deschis si receptiv la tot ce se poate invata aici si ma bucura faptul ca voi putea sa accesez informatii de la cei ce au experienta .

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 30. ianuarie 2018, 00:03

Salut, Gabi, asa cum i-am scris, si celuilalt nouvenit, exersarea in cada, fiind si iarna, este de mare ajutor! :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Gabiraptor

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »Gabiraptor«

Răspunsuri: 2

Membru din: 21. ianuarie 2018

Locație: CHISODA

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 3. februarie 2018, 17:07

Am incercat in cada dar s-a instituit prohibitia la clonc in baie pe motiv de iritarea vecinilor :zambet: :zambet: :zambet:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 4. februarie 2018, 12:01

De unde au aflat vecinii? Este vreu spion?
Nici nu trebuie sa stie, vecinii, pur si simplu, nu stii, de unde se aud zgomotele... :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare