Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Nirolf75

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »Nirolf75«

Răspunsuri: 1

Membru din: 27. ianuarie 2018

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer horticultor

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 28. ianuarie 2018, 07:57

Pescuit la somn

Salut, sunt Florin si sunt incepator in pescuitul somnului. Pescuiesc mai mult in delta, si nu am avuz pana in prezent capturi notabile( cel mai mare somn a avut in jur de 2 kg). Anul acesta am achizitionat o barca si sper sa invat de la dvs cum pot prinde “ marele monstru”. Am pescuit cu montura normala cu buchet de rame . Este greu de folosit cloncul? Multumesc

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 30. ianuarie 2018, 00:01

Bine-ai venit, Florin, fir intins, iar cu cloncul, daca ai, deja, unul, exerseaza in cada, daca nu ai, documenteaza-te, alege unul, cauta unul, apoi, tot in cada, pana la inceperea sezonului!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!